Kometa s předstihem vyrazila do Chomutova, s Piráty se popere o tři body

Kometa s předstihem vyrazila do Chomutova, s Piráty se popere o tři body
 

B r n o – První čtvrtina Tipsport extraligy se chýlí ke konci. Hokejisté Komety se v pátek představí na ledě chomutovských Pirátů, s nimiž se střetli naposledy v loňském předkole play-off. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského odcestovali k utkání s předstihem již ve čtvrtek odpoledne, aby se vyhnuli případným dopravním komplikacím. Zápas startuje v 17:30 v SD Areně.

 

Brňané vstoupí do pátečního duelu posíleni o nedělní výhru 5:1 nad Libercem, po níž se vyhoupli na první místo tabulky. „Pokud budeme hrát jako proti Liberci, můžeme znovu uspět. I v Chomutově budeme chtít být aktivní směřem dopředu, vycházet z kvalitní defenzívy, kterou jsme v posledních zápasech prokázali. Věříme, že týmový výkon podtrhne znovu také kvalitní vystoupení brankáře," popsal recept na vítězství trenér Petr Haken. Do brány by se měl znovu postavit Karel Vejmelka, jemuž se daří na výbornou, zahrát by si měl také Vlastimil Dostálek, který začátek sezony odehrál převážně v prvoligovém Přerově. „Poté, co odešel Hynek Zohorna na hostování, připojil se k týmu a v pátek bude hrát," uvedl k Dostálkově startu Haken.

Z klubu odešla hlavní hvězda Roman Červenka, přesto Piráti úspěšně vstoupili do nového ročníku. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky vyhráli úvodních šest duelů sezóny. Počáteční euforii na severu Čech vystřídala menší krize. Z poslední pěti duelů vyhráli chomutovští hokejisté jediný. Naposledy prohráli v neděli v Mladé Boleslavi 2:4.

I přes nezdary v posledních týdnech se Piráti nacházejí se ziskem dvaceti bodů na čtvrté pozici extraligové tabulky.

O gólovou produkci Chomutova, který je společně s Třincem druhým nejproduktivnějším celkem soutěže právě za brněnskou Kometou, se stará především trojice Vladimír Růžička mladší, Michal Vondrka a Michal Poletín. První jmenovaný nasbíral v jedenácti zápasech třináct bodů, když sám vstřelil pět branek a na osm dalších přihrál. V tabulce kanadského bodování extraligy patří Růžičkovi mladšímu třetí příčka tabulky za vedoucím duem hráčů Komety Martin Erat a Marek Kvapil. Vondrka s Poletínem nasbírali shodně jedenáct bodů. Není bez zajímavosti, že každý z této trojice nastupuje v jiné formaci.

Achillovou patou našeho pátečního soupeře by mohla být defenzíva. Růžičkovi hráči inkasovali v jedenácti duelech 37 branek, což je společně s Mladou Boleslaví řadí na pomyslné třetí místo v počtu inkasovaných branek.

12. kolo TELH
pátek
14. 10. 2016
17:30 hod.
Online přenos
Piráti Chomutov HC Kometa Brno SD Arena, Chomutov
 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál