Kometa expres vyráží na svoji vánoční jízdu! Doveze Brňany na utkání Komety se Spartou v O2 areně

B r n o – Již tento pátek vyrazí Kometa expres na svoji vánoční jízdu do Prahy. Tento speciální modrobílý vlak doveze hráče, fanoušky i stovky dětí z celého jihomoravského kraje přímo od brněnské DRFG Areny na utkání Komety se Spartou v multifunkční O2 areně. V době odjezdu bude u brněnského stadionu omezena doprava, po návratu Kometa expresu v nočních hodinách dojde naopak k posílení dopravy u Hlavního nádraží.

Jaký je sen všech Brňanů? Jedno společné téma se bezesporu najde - nová velkokapacitní hala! A to nejen jako domovský stánek hokejového mužstva. Tento sen má podobu moderní multifunkční arény, jež by kulturnímu, sportovnímu i společenskému životu na celé jižní Moravě otevřela dveře do světa. Halu, kterou by minimálně ze čtyřiceti procent vytěžoval kulturní program, je Kometa Brno připravena provozovat.

Protože ale takový stánek v moravské metropoli chybí, jedeme se na něj podívat. A to do Prahy. Dva dny před Vánocemi, v pátek 22. prosince, vyrazí z Brna speciální modrobílý vlak Kometa expres, který doveze hokejisty Komety, fanoušky i stovky děti z jižní Moravy do hlavního města. Tam Brňané v multifunkční O2 areně vyzvou v utkání 32. kola Tipsport extraligy pražskou Spartu. Po utkání vlak zamíří zpátky do Brna.

Děti i fanoušci tak dostanou nezapomenutelný vánoční dárek. „Smutný podtext tohoto jinak nádherného projektu zní – proč máme brněnské děti vozit do multifunkční arény v Praze, když bychom ji mohli mít tady? Je jasné, že Brno takovou halu potřebuje,“ říká Libor Zábranský, majitel Komety Brno, jenž stojí za projektem modrobílého vlaku. Kometa expres, který v předvánočním čase vyjede na svoji první cestu, bude součástí pravidelných linek Českých drah i nadále. Cestující se v něm budou moci svézt právě na trase Brno – Praha.

Kdo pojede Kometa expresem do Prahy?

• Hokejisté Komety
  • Vedení klubu a partneři
  • Fanoušci, kteří jízdenku a vstupenku na zápas se Spartou vyhráli v komeťáckých soutěžích
  • Legendy klubu
  • Mládežníci brněnských sportovních klubů
  • Děti z dětských domovů
  • Děti z partnerských obcí projektu Jižní Morava – Království Komety

V souvislosti s odjezdem Kometa expresu přímo od DRFG Areny dojde v době od 11:00 až 13:00 k dopravnímu omezení na brněnské ulici Poříčí. Ve směru od Výstaviště ke Zvonařce bude provoz veden po objízdné trase Poříčí – Vídeňská – Jihlavská – Heršpická. Ve směru od Zvonařky k Výstavišti bude provoz převeden do protisměru v jednom jízdním pruhu (viz mapa). Od 13 hodin se provoz na ulici Poříčí vrátí do původního režimu.

Kometa expres je unikátní projekt, který v předvánočním čase přinese radost fanouškům i šesti stům dětí z celého regionu. Proto žádáme řidiče o shovívavost a věříme, že toto nutné dopravní omezení pro ně nebude znamenat výraznější komplikace.

Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna bude posílena doprava u Hlavního nádraží po návratu Kometa expresu i následného vlaku fanoušků zpět do Brna. S bezpečností cestujících pomáhají studenti brněnské Univerzity obrany ve spolupráci s ochrankou a Policií ČR.

Časový harmonogram páteční jízdy Kometa expresu do Prahy:

• 11:00 - Odjezd Kometa Expresu z Dolního nádraží před DRFG Arenu
  • 11:15 - Přistavení vlaku u DRFG Areny - nástup cestujících
  • 11:45 - Odjezd vlaku přímo od DRFG Areny na Dolní nádraží
  • 12:00 - Příjezd vlaku na Dolní nádraží
  • 12:45 - Odjezd do Prahy z Dolního nádraží
  • 15:10 - Příjezd do Prahy - Libně
  • 23:00 - Odjezd z Prahy - Libně
  • 1:22 - Příjezd do Brna hl.n.

Vánoční jízdu Kometa expresu do Prahy můžete sledovat na webových stránkách a sociálních sítích Komety po celý pátek! Taktéž se můžete těšit na fotografie, reportáž a ohlasy z utkání Sparta - Kometa.

Odehrané v 18:30 | Jun.
HC Kometa Brno