Je to strašný pocit, když inkasujete v poslední vteřině, říká Jakub Plevka

Je to strašný pocit, když inkasujete v poslední vteřině, říká Jakub Plevka
 

V í t k o v i c e – Závěrečný den turnaje se Kometa střetla s Plzní. Byl to jeden z nejpohlednějších zápasů na celém turnaji. Utkání se hrálo ve velkém tempu a o góly nouze nebylo. Napínavé utkání dokráčelo až do nájezdů, kde byla šťastnější Plzeň. Do statistik se výrazně promítl i Jakub Plevka, který dvakrát v utkání skóroval, připsal si asistence a proměnil svůj nájezd. Byl to právě slovenský útočník, kdo hodnotil závěrečný duel i celou sezónu.

 

Jak hodnotíš poslední utkání na turnaji, které skončilo až na nájezdy?
Bylo to velmi napínavé. Podle mě jsme byly v prvních svou třetinách lepším týmem. Třetí třetinu jsme neodehráli tak dobře, soupeř nás tlačil a bohužel jsme dostali gól v poslední vteřině utkání.

Na turnaji vám příliš nevycházel vstup do utkání. Byla dnes první třetina dle představ?
První dva zápasy jsme měli vždy špatný start do utkání a nedařilo se nám v nich. V utkání se Spartou a Slavii už to nebylo špatné a dnes se nám první třetina podařila.

Ty jsi dnes vstřelil dva góly a jednou asistoval. Mohl by si nám přiblížit první branku?
Obránce vystřelil od modré čáry. Ránu tečoval Bronislav Daněček, vystřelil na bránu a já jsem pouze dorazil bekhendem.

Jak těžké bylo čelit tlaku Plzně v třetí třetině?
Bylo to hrozně napínavé. My jsme prakticky jsme pouze dostat puk za naší modrou čáru, aby to nebylo zakázané uvolnění, nebo abychom mohli jít aspoň střídat. Musím pochválit našeho brankáře, který chytal výborně.

Jak moc bolí dostat branku v poslední vteřině utkání?
Byla to i má chyba. Mohl jsem vyhodit puk střídání před inkasovaným gólem. To se mi ale nepovedlo. Je to strašný pocit, když dostanete gól v poslední vteřině.

Utkání se dostalo až do nájezdů, kde jsi svůj pokus proměnil. Věřil sis na něj?
Já jsem si na nájezd věřil. Na tréninku vždy zkouším to stejné-zakončovat mezi nohy. I tady mi to vyšlo. Bohužel rozhodující nájezd dala Plzeň, ten hráč předvedl pěkný bekhendový blafák.

Úspěšný nájezd Jakuba Plevky. Foto: Ronald Hansel

Je pro tebe páté místo na turnaji úspěch?
Na to, jak jsme špatně začali, tak jsme poslední tři zápasy odehráli dobře. Kdybychom odehráli i první dvě utkání tak, jak jsme odehráli ten dnešní, mohli jsme na turnaji skončit třeba i na medaili.

Jak budeš vzpomínat na závěrečný turnaj v Ostravě?
Turnaj byl dobře zorganizovaný, týmy zde byly kvalitní. Celkově to byl skvělý zážitek.

Jak hodnotíš celou letošní sezónu?
Já jsem v Kometě první sezónu a moc se mi tady líbí. Jsem rád, že jsme se dostali na mistrovství republiky a mohli zde něco odehrát. I když to mohlo skončit lépe, tak je to super výsledek.

 
 

×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál