U20 v Brně: Česko - Švýcarsko 3:1

Finále extraligy míří do Brna! Kometa s Libercem sehrají třetí a čtvrtý duel

Finále extraligy míří do Brna! Kometa s Libercem sehrají třetí a čtvrtý duel
 

B r n o – Celá Jižní Morava se připravuje na vrchol sezóny. Finálové série s Libercem se za stavu 2:0 na zápasy stěhuje právě pod Špilberk, kde Kometa s Bílými Tygry sehraje třetí a čtvrtý zápas celé série. Oba finálové duely startují před kamerami České televize od 17:20!

 

Brněnská DRFG Arena ožije extraligovým hokejem opět po deseti dnech. Finálová série letošního ročníku se za stavu 2:0 na zápasy pro Brno stěhuje právě pod Špilberk, kam budou během následujících dvou dnů upřeny zraky celé hokejové veřejnosti napříč Českou republikou. V Brně se dá očekávat naprostý vrchol fandění v letošních vyřazovacích bojích a utkání budou znovu beznadějně vyprodané.

První dva zápasy série

Úvodní duel celého finále začal náporem domácích Tygrů, které už zkraje utkání poslal do vedení přesnou tečí Svačina. Aktivní nástup Liberce navíc podpořila přesilovka 5 na 3, po jejímž skončení se již při klasické početní převaze prosadil přesnou ranou Ševc. Kometa se ale nevzdala a za půlminuty snížila po teči Martina Dočekala a z další akce po přihrávce Haščáka srovnal přesnou ranou do šibenice z levého kruhu Martin Zaťovič. Brno nakonec ještě v první třetině završilo obrat, když se „padáčkem“ prosadil Tomáš Malec! Na začátku druhé periody domácí opět srovnali, prosadil se volný Bulíř. Poslední slovo ve druhé třetiny, ale také v celé utkání měli nakonec hosté, když v oslabení ujel Alexandre Mallet, který vystřelil modrobílým první výhru v sérii.

3:4
(2:3, 1:1, 0:0)
3:4pr.
(1:1, 1:1, 1:1 – 0:1)

Druhé klání otevřel pro změnu gólově Kometa, když se v přesilovce prosadil střelou k tyči Martin Erat, jenže domácí na konci třetiny zásluhou Dernera, jenž zakončil přečíslení 2 na 1, vyrovnali. I ve druhé části šlo Brno do vedení a opět to Martin Erat, který z levé tyče zakončil kombinaci prvního útoku střelou do prázdné branky. Liberec znovu vyrovnal, a to v přesilovce, kdy se z dorážky prosadil Lakatoš. Ve třetí části šli modrobílí i potřetí do vedení, když skvělou souhru čtvrtého útoku zakončil svou první trefou v play-off Radim Zohorna. Tygři našli ale odpověď i potřetí, z brankoviště se prosadil opět Lakatoš. Utkání dospělo do prodloužení, v němž po necelých pěti minutách hry ujel Marek Kvapil a přesnou střelou do vzdálenější šibenice vystřelil Kometě druhý bod v celé sérii.

Velká radost hráčů Komety po brance v prodloužení během druhého finále. Foto: Jiří Grulich

„Pokud budeme hrát disciplinovaně a tu hru, která nám přináší ovoce, tak cesta k vítězství bude jednodušší. Chceme se držet svojí hry a týmovosti, s čímž věřím, že uspějeme. Nevím, jak bude soupeře reagovat na dvě úvodní porážky, ale my budeme chtít dobývat soupeře trpělivě dál. Kondičně jsme na tom velmi dobře, máme navíc k dispozici čtyři stabilní pětky, které dokáží dát gól a rozhodnout zápas. Máme navíc celkově zkušené mužstvo a lídry, kteří dokážou krotit případnou euforii,“ tvrdí před domácími zápasy trenér Kamil Pokorný.

Jaké byly první dva zápasy a jak se těší na domácí prostředí hráči Komety?

3. finále Generali play off Tipsport extraligy
úterý
18.4.2017
17:20 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno Bílí Tygři Liberec DRFG Arena, Brno
4. finále Generali play off Tipsport extraligy
středa
19.4.2017
17:20 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno Bílí Tygři Liberec DRFG Arena, Brno
 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál