Fantastický vstup do Beijer Hockey Games. Češi přehráli Švédy, Zaťovič s Holíkem pomohli Kovářovi k hattricku

S t o c k h o l m / B r n o – Národní tým vstoupil do Švédských hokejových her úspěšně. Svěřenci Miloše Říhy porazili domácí mužstvo 5:2 a hned na úvod turnaje se vyhoupli do čela tabulky. Největším gólovým přínosem k vítězství přispěl Jan Kovář, hokejisté Komety Martin Zaťovič a Petr Holík si připsali každý po jedné asistenci. Dalším Komeťákem v sestavě byl i obránce Jan Štencel. Na tento duel budou rádi vzpomínat také bratři Zohornovi, jelikož se v týmu sešli všichni tři, a dokonce společně nastoupili v jednom útoku.

Do utkání ovšem vstoupili lépe hráči soupeře – už ve třetí minutě otevřel skóre Emil Bemström. Druhá třetina už ale českému týmu vyšla lépe a ještě před sirénou dokázali strhnout vedení na svou stranu díky gólům Marka Kvapila a Jana Kováře. Také třetí dějství přineslo radost mezi fanoušky. Češi pokračovali v krasojízdě a přidali ještě tři branky, na začátku 59. minuty pak Jonathan Davidsson už pouze upravil výsledek na konečných 5:2 z pohledu českého týmu.

Výsledek zápasu:

ČESKO – ŠVÉDSKO 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 28. Kvapil (Kundrátek), 37. Jan Kovář (Holík), 47. Jan Kovář (Gulaš), 51. Jan Kovář (Zaťovič, Zámorský), 57. Sekáč (Jan Kovář) – 3. Bemström (Holm, Rasmussen), 59. J. Davidsson (Dahlbeck).

Sestava ČR:

Hrubec – Zámorský, Polášek, Kundrátek, Štencel, M. Doudera, Krejčík, D. Musil, Hrbas – Sekáč, Jan Kovář, Gulaš – Kvapil, Filippi, Zaťovič – H. Zohorna, T. Zohorna, R. Zohorna – Zdráhal, Holík, Lenc – Rousek.

Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál