Dostalo mě to, říká Mikyska o podpoře fanoušků na „domácím“ Hlinkově memoriálu

B ř e c l a v – Patří mezi důležité hráče české reprezentace na Memoriálu Ivana Hlinky. Obránce brněnské Komety Dalimil Mikyska zpravidla nastupuje v první obranné dvojici. V Břeclavi se navíc těší velké divácké pozornosti, stal se totiž vůbec prvním břeclavským odchovancem, který se na prestižní mládežnický turnaj dostal.

Břeclavští fanoušci mu těsně před premiérovým zápasem dali najevo, jak si cení jeho účasti na turnaji, když roztáhli pětimetrovou plachtu se vzkazem. „Naše hvězda." „Byl jsem z toho opravdu mimo, nevěděl jsem, co mám na to říct, dostalo mě to," sdělil s dojetím obránce Komety, který příští úterý oslaví sedmnácté narozeniny.

Mikyska ale zároveň přiznává, že hrát před mnoha známými s sebou přináší také nervozitu. „Samozřejmě je ta nervozita před lidmi, které tak dobře znáte, velká. Větší, než kdybych hrál třeba v zahraničí. Je to v tomto ohledu těžší," zmínil Mikyska, který v břeclavském klubu působil do páté třídy. Mladému bekovi Komety, jenž má za sebou už i jeden extraligový start, se zamlouvá především kolektiv, který se sešel v kabině národního týmu. „Je tu skvělá parta, v kabině si rozumíme a všichni jdeme za svým cílem," pochválil Mikyska.

Český národní tým si vybojoval na Hlinkově memoriálu postup do semifinále a středeční prohra se Spojenými státy americkými rozhodla, že svěřenci Václava Varadi si zahrají o postup do finále v pátek se Švédskem. „Myslím si, že prohra s Amerikou tolik nevadí. Hlavní je, abychom přenesli výkon ze třetí třetiny zápasu do semifinále se Švédskem. Je to takový drzý soupeř. Nehrajeme s nimi rádi. Ale půjdeme do toho naplno a budeme makat," přislíbil Mikyska.

Páteční semifinále se Švédskem začne v břeclavské Ice Bors Areně v pátek od 19 hodin.