Den Starobrna rovná se tři pódia, jedenáct vystupujících kapel a sto kohoutů na čepování piva. Protože Život nepočká!

Den Starobrna rovná se tři pódia, jedenáct vystupujících kapel a sto kohoutů na čepování piva. Protože Život nepočká!
 

B r n o – V sobotu 8. září se v 11:00 hodin dopoledne otevřenou brány pivovaru Starobrno dokořán. V celém areálu i na sladovém dvoře (zadní trakt Pivovarské restaurace) se uskuteční tradiční Den Starobrna. Návštěvníci se mohou těšit na odpoledne a večer plný skvělé zábavy, hudby i soutěží. Starobrněnské pivo poteče proudem, závěr bude patřit jako vždy ohňostroji. Celou akci bude moderovat osvědčená dvojice en.dru a NASTY.

 

Den Starobrna se letos ponese v duchu letní kampaně Život nepočká. Hlavní dění mohou návštěvníci očekávat na třech pódiích. Na horním nádvoří pivovaru se od 12:45 hodin uskuteční křest dresu pro novou sezónu, hned poté bude následovat autogramiáda loňského i letošního vítěze hokejové extraligy – hráčů HC Kometa. Všichni fanoušci budou mít současně jedinečnou příležitost vyfotit se s oběma mistrovskými poháry už od samotného zahájení Dne Starobrna v 11:00 hodin a po celou dobu trvání autogramiády.

Celé odpoledne a večer na Dni Starobrna bude patřit také hudbě. Hlavními lákadly programu budou vystoupení skupiny Portless se zpěvákem Kryštofem Michalem, diváci si užijí i Pavla Calltu, známého ze semifinále soutěže Česko Slovensko má talent, nebo Sabinu Křovákovou, vítězku Česko Slovenské Superstar z roku 2013. Těšit se mohou i na MARPA a TroubleGang. Koncerty se budou střídat na pódiích na horním i dolním nádvoří. Konečně třetí podium návštěvníci najdou na sladovém dvoře, kde pivovar zve například na Stand Up vystoupení (VOJTAANO) nebo pražskou hip hopovou skupinu Indy & Wich.

Mezi žádané atrakce každoročně patří exkurze do výrobních prostor pivovaru. Provádět budou i jeho zaměstnanci a vůbec poprvé návštěvníci dostanou příležitost ochutnat nefiltrovaný ležák přímo z tanku. Na exkurzi se zájemci budou registrovat u hostesek přímo na místě.

Na Den Starobrna se letos chystá i pivní škola s obchodním sládkem Svatoplukem Vrzalou. Oproti dřívějším letům ovšem bude vypadat trochu jinak. Organizátoři letos vsadili na interaktivnější pojetí - účastníci se budou učit pivo čepovat, zahrají si Pub Kvíz a vyzkoušejí degustaci piv. Za jednotlivé aktivity budou sbírat body, po jejichž součtu na konci získají pěkné starobrněnské dárky. Zájemci o pivní školu se mohou hlásit u hostesek při vstupu do stanu naproti vrchní bráně pivovaru.

Den Starobrna ale není jen hudba a zábava. Nabízí se zde spousta míst k posezení u výborného piva v pivní zóně na dolním dvoře pivovaru, kde si návštěvníci mohou zahrát různé hry a pořídit si fotku na památku. Co se týče jídla, v nabídce bude nejen standardní nabídka, na jakou jsou návštěvníci zvyklí z předchozích let. Na místě budou foodtrucky s různými specialitami k pivu, zájemci si tak mohou dát například starobrněnský burger. Od 11:00 do 13:00 hodin se bude k obědovému menu nabízet jedno pivo nebo limonáda zdarma. Na čepu bude celý sortiment starobrněnských piv včetně nejoblíbenější jedenáctky Medium, dále ležák Drak a nefiltrovaný ležák.

Vstupenky na Den Starobrna se prodávají v předprodeji www.ticketstream.cz za 99 korun, a to do 7. září. Za stejnou cenu budou k dostání i v Pivovarské prodejně v ulici Hlinky 160/12 (hned vedle pivovaru). Přímo v den konání 8. září se budou vstupenky přímo na místě prodávat za 149 korun. Děti do 150 centimetrů v doprovodu rodičů mají vstup zdarma, stejně jako majitelé průkazu ZTP, ZTP/P. Na místě se musí prokázat příslušným průkazem.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál