Další týden mládežnického hokeje se rozjíždí, celkem se můžeme těšit na sedm zápasů

Další týden mládežnického hokeje se rozjíždí, celkem se můžeme těšit na sedm zápasů
 

B r n o - Brněnskou juniorku a mladší dorostence čeká velmi nabitý týden. Obě z výše zmíněných kategorií mají na programu po třech zápasech, starší dorost pouze jeden. Junioři se budou snažit navázat na šestizápasovou sérii výher, kterou přerušily až Pardubice. Starší dorostenci se zase budou snažit udržet na vítězné vlně poté, co prohráli poslední čtyři domácí zápasy a body dokázali přivézt až z venkovního ledu. Mladší dorostence čeká páté venkovní utkání za sebou, následně se pro ně rozjede pětizápasová série domácích utkání.

 

Junioři na svém ledě přivítají Olomouc, České Budějovice a Plzeň

Juniorka brněnské Komety se drží na třetím místě DHL Extraligy juniorů se čtyřbodovou ztrátou na druhé Pardubice a jednobodovým náskokem na čtvrté Kladno. Svěřenci Jana Zachrly mají na kontě 56 bodů za šestnáct výher a čtyři vítězství v prodloužení ve 28 zápasech.

Poslední zápas odehráli junioři v sobotu 13. ledna na ledě hradeckého Mountfieldu. Brněnští urputně bojovali, ale ani přesto nedokázali urvat jediný bod a po prohře 2:4 se vraceli s prázdnou. Za Kometu se dokázali prosadit Jakub Matula a Matěj Novák. Brankář Martin Holík si připsal 36 úspěšných zásahů, za svá záda nepustil 92,3 % pokusů.
Nejproduktivnějšími hráči brněnského celku jsou Jakub Čejka a Radim Ferda, kteří mají na svém kontě shodně 22 bodů za sedm gólů a patnáct asistencí. Nejlepším střelcem týmu je s deseti přesnými zásahy Matěj Svoboda.

Brankář Martin Holík zasáhl již do 19 utkání, drží si úspěšnost zákroků na 91,2 % a průměr obdržených branek na utkání na 3,25. Kometa je navíc nejméně trestaným celkem ligy, její hráči v dosavadní sezoně obdrželi od rozhodčích pouze 243 trestných minut.

Olomoučtí hokejisté zaujímají s pouhými 29 body 17., tedy předposlední místo v tabulce. Týmové kanadské bodování vede s 21 (14+7) body Pavel Tomaník. Týmy už se v této sezoně jednou potkaly, když Kometa 6. října zavítala do Olomouce. Brněnský celek zvítězil 5:4 po prodloužení. Za domácí se mezi střelce zapsali Josef Podlaha, Tomáš Holiš a dvakrát Dominik Marek, za hosty přidali po dvou gólech Jakub Čejka, Karel Plášek a v nastavení se prosadil Adam Gajarský.

27. kolo DHL Extraligy juniorů
úterý
16. 1. 2018
17:30 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno HC Olomouc DRFG Arena, Brno

České Budějovice se momentálně se 49 body nacházejí na sedmé příčce tabulky. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Milan Dančišin, který si ve 30 zápasech připsal 28 bodů za 13 gólů a 15 asistencí. Oba celky už se jednou střetly, z vyrovnaného utkání vyšla lépe brněnská Kometa. 31. října porazila domácí Motor poměrem 3:2 po prodloužení. Za domácí se prosadili Jakub Doktor a Stanislav Dosek, z Brněnských přesně mířili Matěj Novák, Roman Jeřábek a v nastavení vystřelil bonusový bod Tomáš Mlynář.

33. kolo DHL Extraligy juniorů
pátek
19. 1. 2018
12:30 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno HC Motor České Budějovice DRFG Arena, Brno

Plzeňští hokejisté vévodí celé tabulce, získali již 62 bodů. Vládnou téměř všem statistikám, a pokud nejsou na vrcholu, tak se mu alespoň blíží. Nejproduktivnějším hráčem je Petr Eret, který má na kontě už 39 bodů za 22 gólů a 17 přihrávek. Brněnský a plzeňský celek už na sebe v sezoně narazily. 1. listopadu zavítala Kometa do Plzně, domácí si ale zápas pohlídali, Brňanům nedali šanci a zvítězili 5:1. Za Indiány skórovali Jakub Sysel, David Roubal, Petr Eret, Jakub Pour a Filip Kokoška, za Kometu se prosadil pouze Matěj Novák.

34. kolo DHL Extraligy juniorů
sobota
20. 1. 2018
12:30 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno HC Plzeň 1929 DRFG Arena, Brno

Starší dorostence čeká jediné utkání, v sobotu přivítají Jihlavu

Starší dorost Komety prohrál poslední čtyři domácí utkání, minulý týden ale vyhrál oba venkovní zápasy. Uvidíme, jestli svoji formu dokáže přenést i do nadcházejícího zápasu s Jihlavou. Zatím se tým z moravské metropole nachází na 11. místě tabulky Extraligy staršího dorostu o pořadí v play-off, s desátými Karlovými Vary jej dělí pouze skóre. Zatím si Kometa připsala 15 bodů za čtyři výhry v základní hrací době, jedno vítězství a jednu prohru v nastavení.

Poslední zápas odehráli svěřenci Marka Moskala v sobotu 13. ledna na ledě pražské Slavie. Ve vyhroceném zápase nakonec zvítězili poměrem 5:3. Za modrobílé se prosadil dvakrát Robin Caha a po jednom zásahu přidali Erik Meluzín, Adam Popelka a Michal Kunc. V zápase bylo rozdáno celkem 116 trestných minut. Neuvěřitelných 51 zákroků si připsal gólman Filip Kašpar, za svá záda nepustil 94,4 % soupeřových střel.

Týmové kanadské bodování vede s 21 body za 14 přesných zásahů a 7 asistencí Michal Kunc. Brankář Martin Holata si drží úspěšnost zákroků na 89,8 % a průměr inkasovaných gólů na utkání na 3,40. Obrana Komety si statisticky vede nejhůře, co se týče soupeřových střel. Průměrně na svého gólmana nechají vypálit více než 38 pokusů, což je nejvíce v lize.

Jihlavští hokejisté se s pouhými devíti body nacházejí na 13., předposledním místě tabulky o pořadí v play-off. Týmové bodování vede s 18 přesnými trefami a 5 asistencemi Tomáš Vala. Celky se střetly hned v prvním zápase nadstavbové části, ve kterém byla úspěšnější domácí Dukla. Ve vyrovnané bitvě nakonec ukořistila bod navíc a vyhrála 4:3 po nájezdech. Za domácí se prosadili Vítězslav Brož, Jakub Filip a Jindřich Kardoš, vítězný nájezd vstřelil Vítězslav Brož. Za modrobílé se trefili Adam Popelka, Daniel Kavický a Robin Caha.

16. kolo Extraligy staršího dorostu o pořadí v play-off
pátek
20. 1. 2018
16:00 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno HC Dukla Jihlava DRFG Arena, Brno

Mladší dorostence čekají dvě utkání se Žďárem a jedno s Jihlavou

Mladší dorostenci se momentálně drží na druhém místě skupiny D ELIOD Extraligy mladšího dorostu, o pouhý bod za Havlíčkovým Brodem. Celkem se v 24 zápasech zasloužili o 38 bodů za deset vítězství v základní hrací době, tři výhry a dvě prohry po prodloužení.

Svůj poslední zápas odehráli svěřenci Petra Hakena v sobotu 13. ledna na ledě Havlíčkova Brodu. Ve vyrovnané bitvě nakonec podlehli soupeři 3:4 po nájezdech. Za Kometu skórovali Jakub Kos, Jakub Malý a Sebastian Bartes. Marek Vystavěl odchytal celé utkání, připsal si 34 zákroků a 91,9% úspěšnost zásahů.

Nejproduktivnějším hráčem je Petr Žák, který se se svým spoluhráčem Jakubem Masařem dělí i o status nejlepšího střelce týmu. Oba skórovali již jedenáctkrát, k čemuž Žák přidal ještě 12 asistencí. Gólmani Marek Vystavěl a Pavel Nešťák mají odchytanou téměř stejnou porci zápasů. První jmenovaný zasáhl do 17 utkání, ve kterých si drží úspěšnost zákroků 87,8 % a průměr inkasovaných branek 3,42. Nešťák nastoupil do 11 zápasů a jeho statistiky jsou jen o chlup lepší - 89,3 % a 3,20. Mladší dorostenci se mohou pyšnit jednou statistikou - mají největší průměrný vyslaný počet střel na zápas a zároveň nechávají soupeře střílet na vlastního brankáře ze všech nejméně.

Hokejisté Žďáru nad Sázavou se s 23 body nacházejí na pátém místě skupiny D. Nejproduktivnějším hráčem je s 31 body (9+22) Jakub Konečný, nejlepším střelcem je se 17 přesnými zásahy Jiří Puczek. Týmy už se v sezoně střetly dvakrát, pokaždé za tři body pro Kometu. 6. října Kometa na svém ledě ubránila těsnou výhru 2:1. Za Žďár se prosadil Robert Bačo, za Brno Jakub Brabenec a Erik Meluzín. Poté zavítali 8. listopadu modrobílí na žďárský led a nadělili jim ostudu 11:2. Za domácí se prosadili Jiří Puczek a David Putz, za Kometu stříleli po dvou Erik Meluzín a Jakub Masař a po jednom Dominik Furch, Sebastian Bartes, Václav Rašovský, Jakub Brabenec, Jan Holemý, Viktor Běhůnek a Jakub Kos.

4. kolo ELIOD Extraligy mladšího dorostu, 2. část
úterý
16. 1. 2018
16:00 hod.
Online přenos
SKLH Žďár nad Sázavou HC Kometa Brno Zimní stadion, Žďár nad Sázavou

9. kolo ELIOD Extraligy mladšího dorostu, 2. část
neděle
21. 1. 2018
12:00 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno SKLH Žďár nad Sázavou DRFG Arena, Brno

Dukla se momentálně nachází s 28 body na třetím místě skupiny D. Týmové bodování vede s 33 body za 22 gólů a 11 asistencí Tomáš Chlubna. Týmy se v sezoně střetly již třikrát. Nejprve 28. září vyhráli Brněnští na svém ledě 3:2. Za hosty se prosadili Matouš Menšík a Tomáš Chlubna, za domácí Jakub Masař, Jan Sedláček a Erik Meluzín. Následně Jihlava hostila 4. listopadu Kometu, která si do Brna přivezla dva body za výhru 4:3 po prodloužení. Za Duklu skórovali Jiří Kochrda, David Mihulka a Tomáš Chlubna, za Kometu dvakrát Jakub Malý, jednou Erik Meluzín a v prodloužení rozhodl Jan Holemý. Třetí vzájemný zápas se odehrál 19. prosince opět v Jihlavě. Tentokrát Brněnští na domácí nestačili a prohráli 2:5. Za Duklu se do tabulky střelců zapsal Matouš Menšík (a to hned třikrát), Marián Havel a Patrik Čermák, za Brňany Jakub Masař a Ivo Sedláček.

8. kolo ELIOD Extraligy mladšího dorostu, 2. část
čtvrtek
18. 1. 2018
18:00 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno HC Dukla Jihlava DRFG Arena, Brno
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál