Čtvrtý zápas v domácím pětiboji. V pátek se v Brně představí Karlovy Vary

B r n o – Po dvoudenní pauze se hokejisté brněnské Komety vracejí do extraligového zápřahu. V náročné sérii domácích duelů v úvodu roku je nyní čeká měření sil proti karlovarské Energie, se kterou sehrají celkově čtvrtý duel v osmi dnech. Jak si modrobílí povedou a kdo nastoupí v brance? Utkání proti západočeskému soupeři startuje v pátek v 18:00. Fanoušci mohou v rámci Tomboly 50 na 50 opět soutěžit o jízdenky do Kometa Expresu, kterým se komeťáci vydají v pátek 18. ledna na utkání do Vítkovic.

Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského mají za sebou z dlouhé šňůry domácích zápasů už tři duely, přičemž v každém z nich bodovali. Proti vedoucímu Třinci brali tři body za výhru 4:1, v přestřelce proti Hradci Králové pak bod za prohru 4:5 v samostatných nájezdech. V úterý pak Brňané doma přetlačili v moravském derby Olomouc, nad níž zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech. Penaltovou loterii rozhodl útočník Silvester Kusko. Kometě v tabulce patří momentálně páté místo se ziskem 56 bodů. „Je potřeba hrát šedesát minut a nemít výpadky. Když jsme vedli 3:1 s Olomoucí, mohli jsme být trpělivější, počkat si, neinkasovat a zasadit soupeři další ránu. S Třincem jsme odehráli skvělý duel, s Hradcem stejně tak. To muselo nadchnout každého,“ říká asistent hlavní kouče Kamil Pokorný.

Kometa má už k dispozici po odchodu Libora Kašíka do Zlína Lukáše Dostála, který se vrátil z MSJ v Kanadě a je připraven debutovat v extralize. O tom, jestli nastoupí on, či Karel Vejmelka, však ještě není jasno. „Odchod Libora se řešil rychle ze dne na den. Nikdy neříkáme sestavu předem. Máme dva kvalitní brankáře, rozhodneme se v den utkání, který z nich nastoupí, říká na toto téma Kamil Pokorný a doplňuje. „Karel Plášek je nemocný a má antibiotika, zraněný je Martin Erat a Martin Dočekal se doléčuje.

Momentka z letošního prvního duelu v Brně, který Kometa vyhrála 5:3. Foto: Ivo Dostál

Karlovy Vary mají první sezónu po návratu do nejvyšší české soutěže jako na houpačce. V úvodu soutěže se jim nedařilo, pak se však dostaly do laufu a nyní mají opět menší herní i výsledkovou krizi. V tabulce patří Energii až 12. místo se ziskem 39 bodů a už osmibodovou ztrátou zaručující alespoň poslední místo v předkole play-off. Oproti ostatním soupeřům ale mají Vary o dva zápasy méně. Karlovarští navíc prohráli posledních šest ze sedmi duelů, a to třikrát shodně 2:3. Nejprve doma s Litvínovem, následně v Hradci Králové a naposledy také doma v prodloužení s Libercem.

Bodově se z týmu mistra z roku 2009 daří nejvíce útočníku Jakubu Flekovi, který má na svém kontě 22 bodů (12+10), tři body zpět je pak slovenský centr Dávid Gríger s 19 body (9+10). Nejproduktivnějším bekem je s 18 body v Brně dobře známý Petr Šenkeřík (6+12). Brankář Filip Novotný má úspěšnost zákroků 91,66 %.

„Chceme předvést koncentrovanější výkon. Síla Varů je v tom, že hrají pospolu už od loňska. Když hrajete pospolu, je jedno, jestli hrajete extraligu, nebo Chance ligu. Hráči se znají, znají hru a systém, a vy si je sami připravujete. V tom je jejich síla. Mají teď trochu hlušší období, ale to potká v sezóně každé mužstvo. My se budeme snažit, aby to tak aspoň jeden zápas ještě zůstalo,“ uzavírá trenér Pokorný.

34. kolo TELH
pátek
11. ledna 2019
Online přenos