Chtěl bych se dostat do nominace na Hlinka Gretzky Cup, říká obránce Radek Kučeřík

Chtěl bych se dostat do nominace na Hlinka Gretzky Cup, říká obránce Radek Kučeřík
 

B r n o – Juniorský tým zakončil první část letní přípravy, která trvala již od května. V červenci mají junioři zasloužený odpočinek před novou sezónou, ve které budou obhajovat mistrovský titul. Letních příprav se účastnil i obránce Radek Kučeřík, jenž si závěr června zpříjemnil reprezentačním kempem do osmnácti let. Právě šestnáctiletý obránce Komety zhodnotil průběh příprav na novou sezónu.

 

Měl jste po sezóně chvíli volna, nebo jste hned skočil do přípravy na nový ročník?
Měl jsem po sezóně jen přibližně týden, pak už mě kontaktoval Miloš Peca, kondiční trenér, a chtěl, abychom začali co nejdříve.

Jak zatím probíhá letní příprava na novou sezónu?
Letní příprava je teď u konce. Byl jsem moc rád za to, že jsem si ji mohl zpestřit reprezentačním kempem do osmnácti let v Kravařích.

Na co jste se v přípravě zaměřovali nejvíce?
Nejvíce trénujeme nohy. Hodně skáčeme a chodíme trénovat do písku.

V červenci vás čeká od hokeje volno, jak bude dlouhé?
Volno mám přibližně dva až tři týdny, kdy si chci odpočinout a nabrat energii na nadcházející sezónu, která bude náročná.

Těšíte se na novou sezónu? Máte vy osobně do sezóny nějaký cíl?
Těším se moc! Sezóna bude velmi zajímavá, protože v juniorce jsou všechny týmy vyrovnané a bojuje se o vše. Taky doufám v to, že dostanu šanci v Třebíči a v reprezentaci, to je pro mě největší cíl.

Obránce Radek Kučeřík minulou sezónu nastoupil k devětadvaceti reprezentačním utkáním. Teď doufá v nominaci na Hlinka Gretzky Cup. Foto: Ronald Hansel.

Juniorskou ligu čeká v nové sezóně hned několik změn. Co si o nich myslíte vy?
Já jsem se na ty pravidla zatím moc nedíval. Jen vím, že se po každém zápase bude hrát prodloužení. To je podle mě dobře, protože každý ze sebe bude muset vymačkat ještě něco navíc.

Celkem pravidelně nastupujete za národní tým. Těší vás zájem reprezentačních trenérů?
Ano, jsem za to velice rád. Reprezentace mi dává hrozně moc zkušenosti a jsem za to moc rád, že dostávám šanci reprezentovat.

Máte nějaké náznaky, že by jste mohl být v nominaci na Hlinka Gretzky Cup?
Náznaky žádné nejsou. Teď byl sraz v Kravařích, kde se nás potkalo přes třicet hráčů. Všechno bylo hrozně vyrovnané, takže žádné náznaky nejsou, ale brzo by měla padnout nominace na tento turnaj. Doufám, že se tam mé jméno objeví.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál