Česko dokázalo skolit obra. Vítězství nad Ruskem řídila dvojice Pastrňák - Krejčí. Ve hře byl i Nečas

Česko dokázalo skolit obra. Vítězství nad Ruskem řídila dvojice Pastrňák - Krejčí. Ve hře byl i Nečas
 

B r n o – Na český tým čekal po jednodenním volnu favorit turnaje, olympijský vítěz a lídr skupiny A - Rusko. Sborná měla před utkáním plný bodový zisk, ovládala veškeré statistiky a budila díky skóre 20:0 velký respekt. Tým kouče Jandače před utkáním doplnilo last minute duo Pastrňák - Krejčí a na herním projevu to bylo obrovsky znát. Celá tato formace složená s dalším borcem z NHL Jaškinem bodovala a byla u všech gólů. Do hry se zapojil také Martin Nečas, Jakub Krejčík zůstal tentokrát mimo sestavu.

 

Zápas od prvních chvil snesl přísná měřítka. Již v první třetině to byl hokej v neskutečném tempu a v obrovské kvalitě. Český tým od brzkého úvodu prohrával, pak se ale v první třetině skvěle dostal do hry a průběh otočil. I ve druhé části to byl oboustranně perfektní výkon plný šancí. Na každé straně padlo po jedné brance a bylo to 3:3. Ve třetí třetině diváci gól neviděli a šlo se do prodloužení. Do tabulky si národní tým připsal důležitý bod a chtěl i druhý. V 64. minutě David Pastrňák mazaně nahodil kotouč zpoza brány a obránce Jakovlev si jej srazil do brány. Česko tak vítězí 4:3 po prodloužení!

Česko - Rusko 4:3 po prodloužení (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Krejčí (Jaškin, Gudas), 19. Jaškin (Pastrňák, Krejčí), 25. Pastrňák (Krejčí), 64. Pastrňák (Krejčí, Hronek) – 2. Nestěrov (Barabanov, Kablukov), 21. Grigorenko (Bučněvič, Anisimov), 26. Barabanov (N. Zajcev, Šalunov).

Česko: Rittich – Gudas (A), Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Jordán, Polášek – Pastrňák, Krejčí, Jaškin – Hyka, Faksa, Červenka (C) – Řepík, Martin Nečas, D. Kubalík – Nestrašil, Plekanec (A), Horák – Chytil.

Rusko: Košečkin – Gavrikov, Kiselevič, Nestěrov, N. Zajcev, J. Jakovlev, Chafizullin, Trjamkin – Kaprizov, Dacjuk (C), Dadonov (A) – Grigorenko, Anisimov, Bučněvič – Mamin, Andronov (A), A. Michejev – Barabanov, Kablukov, Šalunov – Sošnikov.

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál