Čekání končí, Kometa se poprvé v přípravě představí doma. Pod Špilberk míří Slovan

B r n o – Po více než čtvrt roce, konkrétně poprvé od čtvrtého finále proti Třinci letos na jaře, ožije brněnská DRFG arena zápasem A-týmu brněnské Komety. Mistry extraligy z posledních dvou sezón čeká druhé utkání v rámci přípravy, a to proti účastníkovi KHL - Slovanu Bratislava. Duel startuje ve čtvrtek 9. srpna v 18:00.

Oba celky mají za sebou shodně po jednom utkání v rámci předsezónní přípravy. Kometa zvítězila na ledě Třebíče 8:1. Jednou brankou se v duelu blýskl sedmnáctiletý Michal Kunc, hned dva zásahy zaznamenal v březnu teprve šestnáctiletý Erik Meluzín. Oba si pochopitelně premiéru v áčku budou moc dobře pamatovat. Navíc s áčkem nikdy předtím netrénovali. „Byl to nádherný pocit, hodně mi pomohli spoluhráči, protože nervozita tam samozřejmě byla. S Erikem jsme se škádlili navzájem a je to super, že jsme oba dva dokázali dát gól. Trenéři nám po utkání pogratulovali a řekli, že to nebyl špatný výkon,“ popisoval Kunc.

I proti Slovanu se očekává, že nastoupí Kometa v omlazené sestavě, poprvé se však představí také hráči, kteří během duelu v Třebíči měli ještě volno. Slovan měl mít touto dobou za sebou už dva duely, nicméně ten první byl kvůli marodce odložen. Debut v přípravě si tak hokejisté ze slovenské metropole odbyli v úterý na ledě Vítkovic, nicméně vítězné premiéry se nedočkali, když prohráli s Riderou 1:3.

Kometa a Slovan se společně v rámci přípravy potkávají hned dvakrát, a to s pravidelností od roku 2014. V loňské sezóně modrobílí doma po brankách Havránka, Tomáše Svobody a Dočekala zvítězili 3:0, odveta na Zimním stadionu Ondreje Nepely naopak patřila Slovanu, který zvítězil 3:2 po nájezdech. Obě branky celku z jihu Moravy obstaral opět střelecky nabuzený Martin Dočekal. V letošním roce je odveta v Bratislavě na programu 21.8.

V dresu Slovanu navíc zavítá brankář Marek Čiliak, který pomohl Kometě ke dvěma titulům. Na dobře známém ledě si může v dresu účastníka KHL odbýt svou premiéru.

Ke čtvrtečnímu zápasu se Slovanem Bratislava se vyjádřil trenér Kamil Pokorný. „Čeká nás druhé přípravné utkání v tomto období, navíc budeme hrát před domácím publikem. Na zápas se samozřejmě všichni těšíme. Hráči jsou v tvrdé přípravě, ale určitě si s chutí zahrají. Co se týče sestavy, zkušenějších hráčů nastoupí určitě víc, ale pořád platí, že chceme vidět mladé hráče v akci, takže sestava bude kombinovaná. Budeme chtít předvádět kvalitní hokej," říká k následujícímu duelu asistent hlavního kouče Kamil Pokorný.

2. přípravný zápas
čtvtek