.

Byli jsme na kluky hodně nároční, ale zvládli to na výbornou, těší trenéra 7. třídy Romana Meluzína

Byli jsme na kluky hodně nároční, ale zvládli to na výbornou, těší trenéra 7. třídy Romana Meluzína
 

Brno - Přinášíme vám další zhodnocení uplynulé sezóny našich žáků. Dnes se můžete začíst do rozhovoru s trenérem modrobílých sedmáků Romanem Meluzínem, jehož svěřenci mají za sebou velmi úspěšnou sezónu.

 

Hráči sedmé třídy odehráli celkově třicet dva duelů, přičemž pocítili hořkost prohry pouze třikrát. Zúčastnili se tak jako o rok starší kategorie dvou turnajů, z nichž si odvezli krásné stříbrné medaile. Ve své skupině, tedy v Lize starších žáků skupiny PR, uzmuli brněnští mládežníci kov nejcennější. Sezónu hodnotí Roman Meluzín:

Mohl byste fanouškům přiblížit, jak probíhá sezóna vašich svěřenců?
Co se týče soutěže na ledě, hráli jsme nejprve zlínskou skupinu, poté skupinu brněnskou. Celkem jsme tedy odehráli dvaatřicet utkání, z nichž jsme dokázali zvítězit pětadvacetkrát. Na kontě máme ještě čtyři remízy a tři prohry. Celkově jsme se však umístili na prvním místě.

Kdybyste měl tedy zhodnotit sezónu, co se týče hry na ledě, předpokládám, že byste hodnotil kladně.
Určitě bych sezónu hodnotil kladně. My jsme byli na kluky hodně nároční, ale zvládli to na výbornou jak z pohledu umístění, tak z pohledu předvedené hry. Na druhou stranu, pořád je co zlepšovat.

Je pro vás přednější zejména výchova hráčů, nebo se již spíše zaměřujete na výsledky zápasů, jak si kluci stojí mezi ostatními mužstvy?
U těchto mladých hráčů samozřejmě není na prvním místě umístění nebo statistiky, kdo dá gól apod. Nicméně je jasné, že když do utkání vstupujeme, chceme vyhrát my i ti kluci.

Jak často míváte s hráči tréninky, mají potom dostatek času na povinnou školní docházku?
Je pravda, že kluci to mají hodně náročné. Přes týden jsme měli volno akorát v pondělí, jinak jsme trénovali v úterý, středu, čtvrtek i pátek. Ještě k tomu kluci třikrát v týdnu museli absolvovat suchou přípravu. Zápasy pak byly jednou nebo dvakrát do týdne. Časově jsou tedy kluci samozřejmě hodně omezení a na nějaké koníčky mimo hokej jim už moc místa nezbývá.

Neprojevuje se u kluků únava, když mají čtyřikrát do týdne trénink a pak musí ještě naskočit do utkání?
Samozřejmě když vidíme, že jsou kluci více unavení, upravujeme program tak, aby vyhovoval.

Jste ve spojení se školou, kterou hráči navštěvují? Když mají například s něčím problém, dozvíte se o tom?
Máme zde pana Konečného, který se stará právě o školu a ihned informuje trenéry, když má některý z hráčů potíže. Kluci byli v sedmé třídě, kdy je škola pořád na prvním místě a až za ní je hokej, a my se snažíme dbát na to, aby to tak vnímali i hráči.

Osmá třída se během sezóny zúčastnila dvou turnajů. Měli i sedmáci možnost zúčastnit se nějaké soutěže?
Ano, byli jsme rovněž na dvou turnajích. První se hrál v Přerově, kde jsme skončili na druhé příčce. Následný turnaj se konal až po sezóně v Prostějově, přičemž jsme se umístili na totožné druhé příčce.

Postupují všichni hráči do osmé třídy?
Měli jsme v týmu jednoho mladšího hráče, nicméně ten s námi postupuje do osmé třídy.

Jaká teď čeká hráče letní příprava?
Sezóna skončila 11. dubna, přičemž pak měli kluci necelé čtyři týdny volno. Příprava nám začala 7. května a probíhá tak, že jdou kluci ráno do školy a poté mají odpoledne trénink. Po letní přípravě by pak měli mít celý červenec volno.

Už víte datum prvního utkání v nové sezóně?
To bohužel ještě nevím. Termín by se měl losovat někdy na konci června.

Nejvíce vstřelených branek20. 9. 2014
Kometa – Uherské Hradiště 15:1
Nejvíce inkasovaných gólů2. 11. 2014
Uherské Hradiště – Kometa 7:6
Nejvíce výher v řadě14
Nejvíce proher v řadě1
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál