.

Boj o titul začíná! Kometa s Libercem rozehrají finálovou sérii pod Ještědem

Boj o titul začíná! Kometa s Libercem rozehrají finálovou sérii pod Ještědem
 

B r n o – Tipsport extraliga míří do svého finiše, přesto však chybí odpověď na poslední otázku. Kdo bude letošním mistrem? Kometa se do boje o titul probojovala znovu po třech letech, zatímco Liberec podruhé v řadě, neboť obhajuje extraligové zlato z loňské sezóny. Finále startuje v pátek a v sobotu na severu Čech a obě utkání se odehrají před kamerami České televize!

 

Kometa je po třech letech znovu ve finále a chybí ji jediný krok k titulu, na který čeká od roku 1966. V cestě ji stojí ale soupeř těžkého kalibru – obhájce titulu z Liberce, který ovládl Tipsport extraligu v loňské sezóně a získal premiérový titul v historii celé organizace. O vzájemné historické i statistické bilanci obou celků a také posledního měření sil se dočtete více v tomto článku.

Vzájemné zápasy v letošním ročníku

5:1
(2:0, 2:0, 1:1)
4:3pr.
(1:3, 1:0, 1:0 – 1:0)
3:0
(1:0, 0:0, 2:0)
1:2
(0:0, 0:1, 2:1)

Liberec. Tým, který minimálně v minulé sezóně naprosto ovládl celou extraligu, když s rekordním bodovým ziskem ovládl základní část a poměrně hladce proklouzl i boji v play-off, v nichž prohrál pouze dvě utkání. Bílé Tygry však před sezónou opustili někteří klíčoví hráči, jako například Petr Vampola či Michalové Řepík s Birnerem, nebo brankář Marek Schwarz. Na jeho post přišel Roman Will, který s Jánem Lašákem vytvořil jednu z nejsilnějších brankářských dvojic v tuzemské soutěži.

Severočeši také letos ovládli základní část Tipsport extraligy, k čemuž jí pomohly i některé individuální přísuny. Dominik Lakatoš, který loni získal cenu pro nováčka sezóny, letos výrazně táhne Liberec a play-off je jejím nejlepším střelcem. Bodově výrazní jsou i útočníci Jakub Valský, který se pod Ještěd v průběhu sezóny vrátil, a také Vladimír Svačina, Milan Bartovič či kapitán Branko Radivojevič. I v obraně spoléhají Tygři na hráče s bohatými zkušenostmi, a to nejen z extraligy, ale také z reprezentace – Radima Šimka, Martina Ševce a Tomáše Mojžíše.

Stěžejní hráči soupeře ve čtvrtfinále

Dominik Lakatoš Martin Ševc Jakub Valský Roman Will
6
branek
6
asistencí
10
bodů
92,74%
úspěšnost zákroků

„Soupeře jsme už sledovali a zkoumali, protože jsme se ho dozvěděli již v neděli, a nebylo tak nač čekat. Nevybírali jsme si, čekali jsme, koho nám los přidělí. Nakonec je to Liberec, organizované mužstvo a loňský mistr, ale my se chceme připravit tak, abychom to zvládli. Sehráli jsme velice dobré série jak se Spartou, tak s Hradcem, takže stále věříme ve své schopnosti. Budeme chtít určitě vyhrát.,“ řekl před začátkem finálové série brněnský trenér Kamil Pokorný.

Jak naložili s volnem a jak se těší na finále hráči a vedení Komety?

1. finále Generali play off Tipsport extraligy
pátek
14.4. 2017
17:20 hod.
Online přenos
Bílí Tygři Liberec HC Kometa Brno Home Credit Arena, Liberec
2. finále Generali play off Tipsport extraligy
sobota
15.4. 2017
17:00 hod.
Online přenos
Bílí Tygři Liberec HC Kometa Brno Home Credit Arena, Liberec
 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál