Alex Mallet: Rychle prohrávat o dvě branky? Tenhle tým se nikdy nevzdává

Alex Mallet: Rychle prohrávat o dvě branky? Tenhle tým se nikdy nevzdává
 

B r n o – Kometa v Champions Hockey League najela na vítěznou vlnu a drží se na ní i po domácí odvetě s Berlínem. Duel začal lépe pro celek z hlavního města Německa, nicméně modrobílí opět ukázali svou sílu a otočili výsledek. Vítěznou branku na 4:3 si připsal zkraje třetí části v přesilovce Alex Mallet, který tak ozdobil svůj druhý start v letošním ročníku Ligy mistrů nejlepším možným způsobem.

 

Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského zvládli také odvetu proti německému Berlínu a v Lize mistrů zapsali třetí výhru v řadě. A hlavně se výrazně přiblížili postupu. „Je to pro nás skvělé vítězství, já jsem dal navíc vítěznou branku. Zbytek zápasu jsme vedení udrželi a tím pádem jsme spokojení,“ řekl krátce po skončení duel kanadský útočník Alex Mallet.

Duel proti Berlínu přitom nezačali domácí podle představ, soupeř dostal k dispozici dvě přesilovky a navíc se brzy dostal do vedení 2:0. „Už se nám to stalo za poslední dva roky mnohokrát, ale tenhle tým se nikdy nevzdává. Skóre jsme otočili a výhra 4:3 je důkazem naší síly,“ popisoval jednu z předností týmu útočník s pětadevadesátkou na zádech.

Momentka z vítězného branky Alexe Malleta v duelu proti Berlínu. Foto: Vít Novák

Utkání nabídlo velké množství vyloučených na obou stranách, oba celky si vyzkoušely dvojnásobné početní výhody. Berlín navíc v závěru zkusil i hru v 6 proti 3, ale Kometa závěrečné drama ustála bravurně. „Nechtěli jsme se zbytečně dostávat pod tlak a hlavně se stále držet naší hry. Víme, co máme v jakých situacích dělat a vždy se toho držíme,“ komentoval hru v nerovnovážném počtu mužů.

Celý zápas Komety s Berlínem nabídl parádní atmosféru, do města pod Špilberkem přicestovalo téměř 300 fanoušků z německé metropole a vytvořili tak spolu s domácími příznivci skvělou kulisu. „Moc jsme si atmosféru užili. Přišlo velké množství diváků, i když jsme tajně doufal, že jich bude ještě o něco více. Věřím ale, že v sezóně bude opět vyprodáno,“ uzavírá Mallet, který už se těší na start Tipsport extraligy.

 
 

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál