Budu na sobě tvrdě pracovat, abych se podíval do áčka, hlásá Jan Mlčák

Budu na sobě tvrdě pracovat, abych se podíval do áčka, hlásá Jan Mlčák
 

B r n o – První část letní přípravy je pro juniorský tým minulostí. Hráči si v červenci od hokeje odpočinou, aby byli připraveni obhajovat juniorský titul. Letní přípravy se účastnil i Jak Mlčák, jenž minulou sezónu odehrál za juniorku Komety jedenáct utkání a objevil se i v hlavním týmu. Taktéž se brněnský obránce pravidelně objevuje v reprezentačních výběrech. Právě šestnáctiletý hokejista hodnotil letní přípravu na nový ročník.

 

Jak dlouhé jste měl volno po skončení sezóny ?
Po skončení sezóny jsem měl volno dva týdny. Od devátého května mi začala příprava s juniorkou na suchu a od jednadvacátého následně s A-týmem.

První část letní přípravy skončila. Jak zatím probíhala letní příprava na novou sezónu?
Každý den jsme měli tréninky ráno. V pondělí, středu a pátek jsme měli ještě odpoledne trénink na ledu.

Byl v přípravě nějaký aspekt, na který se kondiční trenéři zaměřili nejvíce?
Dá se říci, že úplně všechno (smích). Ať už je to silový trénink v posilovně, nebo odrazovka. Taktéž trénujeme rychlost. Dvakrát týdně máme trénink v písku. Miloš Peca je skvělý kondiční trenér, který vždy vymyslí něco, čím nám trénink okoření.

V červenci máte od hokeje chvíli volno. Jak jej využijete??
V červenci odlétám na dovolenou k moři, takže si na chvilku odpočnu. K trénování se vrátím dvacátého července, kdy zase začnu trénovat naplno.

Jan Mlčák odehrál většinu předešlé sezóny ve starším dorostu. Letos jej čeká sezóna v juniorech a rád by nakoukl i do seniorksého týmu. Foto: Anděla Trotzmullerová.

Na začátek sezóny si musíte ještě chvíli počkat, máte ale již teď nějaký cíl do nového soutěžního ročníku?
Na novou sezónu se samozřejmě těším hrozně moc. Každá sezóna je něčím výjimečná. Do nové sezóny mám cíl odehrát co nejvíce utkání. Budu na sobě tvrdě pracovat, abych se mohl zkusit podívat do áčka v Brně, nebo v první lize. Co se týče reprezentace, tak bych se chtěl dostat na Hlinka Gretzky Cup a na mistrovství světa.

Co říkáte na změny pravidel a systému v juniorské lize?
Pro všechny to bude něco nového. V něčem budou změny výhoda, v něčem zase nevýhoda. To se ukáže až sezóně.

Celkem pravidelně nastupujete za národní tým. Je pro vás pocta reprezentovat?
Pro mě je reprezentace odměna. Jsem moc rád, že dostávám šanci se ukázat a nastupovat proti těm nejlepším hráčům ročníku.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál