Liga mistrů zná účastníky a nasazení pro los. Kometa je v prvním koši

B r n o – Příštího ročníku Champions Hockey League se zúčastní 32 klubů ze třinácti zemí. Česko má čtyři zástupce - Kometu, Plzeň, Mountfield Hradec Králové a Třinec. Losování základních skupin proběhne 16. května v Kodani během mistrovství světa a samozřejmě o našich soupeřích budeme informovat.

Vedení soutěže už oznámilo nasazení do výkonnostních košů pro losování. Zatímco mistrovská Kometa je v prvním, vítěz základní části Plzeň je společně s Mountfieldem ve druhém koši. Čtvrtý extraligový zástupce z Třince byl nasazen do třetího koše. V základní skupině se však české kluby mezi sebou utkat nemohou.

Výkonnostní koše pro losování

Koš 1: Jyväskylä (Finsko), Växjö (Švédsko), Kärpät Oulu (Finsko), Kometa Brno (Česko), ZSC Lions Curych (Švýcarsko), Red Bull Mnichov (GER1), Bolzano (EBEL), Djurgården (Švédsko).

Koš 2: TPS Turku (Finsko), HC Škoda Plzeň (Česko), SC Bern (Švýcarsko), Eisbären Berlín (Německo), Vienna Capitals (EBEL), Skellefteå (Švédsko), Tappara Tampere (Finsko), Mountfield HK (Česko).

Koš 3: Zug (Švýcarsko), Norinberk Ice Tigers (Německo), Red Bull Salzburg (EBEL), Malmö (Švédsko), IFK Helsinki (Finsko), HC Oceláři Třinec (Česko), Lugano (Švýcarsko), Frölunda (Švédsko).

Koš 4: Banská Bystrica (Slovensko), Něman Grodno (Bělorusko), Storhamar (Norsko), Cardiff (Velká Británie), Aalborg (Dánsko), Rouen (Francie), Tychy (Polsko), Junosť Minsk (Bělorusko).

Dnes v 18:30 | Jun.
HC Kometa Brno