U20 v Brně: Česko - Švýcarsko 3:1

Univerzální voják Martin Dočekal: Otevírač vrátek, kustod, ale teď už zase hokejista

Univerzální voják Martin Dočekal: Otevírač vrátek, kustod, ale teď už zase hokejista
 

B r n o – Poslední soutěžní utkání odehrál Martin Dočekal přesně před měsícem. V březnu naskočil do prvního domácího utkání s Vítkovicemi, třetího čtvrtfinále celkem, ale odehrál jen pár minut kvůli zranění. Všechny ostatní duely Generali play-off musel vynechat a sledovat je pouze v civilu. Nyní hlásí třebíčský rodák návrat. „Jsem připraven nastoupit," říká odhodlaně.

 

Martin Dočekal poslední dny trénoval naplno, ovšem ani poslední týdny urostlý útočník nelenil. Byť nemohl absolvovat kompletní tréninky, udržoval se fyzicky tak, aby byl připraven výhledově nastoupit. Samozřejmě jeho velkým snem bylo to, že si znovu po roce zahraje velké finále. A ta chvíle právě přišla. „Těším se, jsem připraven nastoupit. Poslední zápasy jsem koukal ze střídačky a otevíral vrátka. Byl jsem víc nervózní, než na ledě. Role diváka je mnohem horší, ale jsem rád, že máme bod z Třince a jsme připraveni doma naplno bodovat," přeje si jako vždy dobře naladěný Martin Dočekal.

Jaké to bylo otevírat vrátka a nebýt na ledě? „Nic příjemného. Jednou se mi stalo, že jsem zapomněl otevřít, a tak si Ondra Němec poradil sám (smích). Fungoval jsem skoro jako kustod. Mladý kustod Filip Ondráček odjel pomáhat reprezentaci, tak jsem se jeho role chopil já a pomáhal pro změnu jeho tátovi tady v Kometě," popisuje Dočekal svou novou práci v klubu. Zvládl by i broušení bruslí? „Říkal jsem ještě před odjezdem mladému Ondráčkovi, ať mi to půjčí, ale nepustil mě k tomu (smích). Vzpomínám si, že dva roky zpátky mi brousil brusle Peter Trška a nebylo to špatné."

Martin Dočekal skórující proti Plzni, avšak v základní části. Semifinále kvůli zranění nestihl. Foto: Ivo Dostál.

Možná si fanoušci všimli, že se z Martina Dočekala stal takový univerzální voják. Tu nějaké video na sociálních sítích Komety, tu kustod, tu hokejista a také student připravující se na maturitu. „Jsem teď takový studující hokejista. Asi nejlepší je být u těch vrátek, aspoň něco dělám. V hledišti je člověk víc nervóznější a je víc vtažen do hry. Také jsem stál v některých zápasech za bránou, a to bylo nejhorší. Třikrát dvacet minut jsem si jen okusoval nehty a bylo to o nervy," povídá.

Série mezi Kometou a Třincem se ve středu a čtvrtek za stavu 1:1 přesunuje do Brna. První duel startuje v 17:20, druhý pak od 17:00.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál