U20 v Brně: Česko - Švýcarsko 3:1

Petr Holík připravil vítězný gól. Oproti sobotě jsme chtěli předvést úplně jinou hru, řekl

B r n o – Jak důležité může být buly v útočném pásmu, předvedl ve druhém finále proti Třinci brněnský Petr Holík. Centr druhého útoku připravil zkraje třetí části palebnou pozici pro kolegu Martina Zaťoviče, který svou ranou nasměroval modrobílé k výhře. „Nijak extra silný si při buly nepřipadám, spíš hodně záleží na tom, kdo jde proti mně," řekl po konci duelu. I díky jejich kombinaci srovnala Kometa stav finále na 1:1 na zápasy.

Kde se podle vás celé druhé finále lámalo?
Z naší strany bylo důležité, že když jsme ve druhé třetině dostali gól, tak jsme nepřestali hrát. Pak přišel moc důležitý třetí gól, protože samozřejmě vést o dvě branky je lepší než o jednu (úsměv). Zároveň jsme zvládli ubránit i situace po snížení Třince na 2:3 a dovedli zápas do vítězného konce.

Vítěznou branku Martina Zaťoviče jste započal úspěšným vyhraným vhazováním. Cítíte, že jde o vaši parketu?
Nevím, jakou mám bilanci na buly, moc se na to nedívám. Nijak extra silný si při něm nepřipadám, spíš hodně záleží na tom, kdo jde proti mně. Dívám se, jak to ostatní hrají, a snažím se to proti nim udělat nějak chytře. Necítím se ale vyloženě jako bulař.

Radost druhé formace po třetí brance nedělního finále. Foto: Jiří Grulich

Řešíte i se zbytkem druhé formace vždy podobné situace?
V lajně se vždy na buly domluvíme, co uděláme a jak to chceme zahrát. Když to vyjde jako ve druhém finále, tak je to super, ale rozhodně to není jen o mně.

Do Brna jedete za stavu 1:1 v sérii. Panuje z vaší strany spokojenost?
Myslím si, že ano. Poté, co jsme v sobotu prohráli první zápas, jsme chtěli převést úplně jinou hru. Druhý duel nám vyšel, teď za stavu 1:1 jedeme domů a série je stále otevřená.