.

Nikdo z nás nevěší hlavu, byl to jen jeden zápas, řekl po prvním finále Marek Čiliak

T ř i n e c – Úvodní extraligové finále vyšlo lépe domácím Ocelářům, kteří se k výhře nasměrovali zejména povedenými vstupy do třetin. Modrobílí však už prohru chtějí hodit za hlavu a plně se soustředit na neděli, kdy je na programu druhý zápas. „Nic se nemění, sami jsme si k tomu něco řekli a už se soustředíme na neděli," říká brankář Marek Čiliak.

„Nehráli jsme všichni tak, jak jsme měli, a moc dobře to víme. Umíme hrát lépe od prvního po posledního hráče, ale tentokrát to opravdu nebylo ideální," řekl o úvodním dílu série brankář Marek Čiliak. Domácím vyšly zejména vstupy do třetin. „Nepřekvapili nás, věděli jsme, že budou hrát útočný hokej. Dělali jsme chyby, a to jak já, tak všichni ostatní," doplnil.

A co se dělo v kabině o přestávkách? „Řekli jsme si k tomu každý svoje a nebylo to o tom, že by si tam někdo vyloženě vzal slovo. Společně jsme se podpořili a do poslední třetiny jsme šli s tím, že se připravíme už na další zápas," vysvětloval.

Momentka brněnského brankáře při prvním finále. Foto: Jiří Grulich

Zároveň si uvědomoval, že šlo jen o jeden zápas. „Dáme hlavy nahoru, nikdo tu rozhodně nevěší hlavu. Nebyl to čtvrtý prohraný zápas v sérii, takže se s tím vypořádáme," povídá. Modrobílí už vyhlíží druhý duel. "Nic se nemění, sami jsme si k tomu něco řekli a už se soustředíme na neděli."

Čiliak ocenil znovu také skvělou podporu fanoušků. „V prvním zápase byli naši fanoušci výborní, tlačili nás, ale my jsme ji to nedokázali oplatit," tvrdil. „Určitě tam byly nějaké momenty, od kterých se můžeme odpíchnout. Celkově to nebylo ale to, co jsme si před zápasem, a tak to musíme zlepšit," uzavřel.

Preview

Další