Hattrick za áčko? To se nestává každý den, usmívá se osmnáctiletý útočník Jan Süss

Hattrick za áčko? To se nestává každý den, usmívá se osmnáctiletý útočník Jan Süss
 

J y v ä s k y l ä / B r n o – Hattrick za A-tým v 18 letech? Brněnský mladík Jan Süss odehrál na půdě finské Jyväskylä v rámci prvního čtvrtfinále letošního ročníku CHL jeden z nejpovedenějších duelů kariéry a k cenné remíze přispěl tři trefami. Po utkání se navíc přímo v dějišti utkání v zemi tisíce jezer podělil o své bezprostřední dojmy.

 

Dá se říci, že jste si po závěrečné siréně oddechli?
Byly na konci doleva nervy, protože měli k dispozici přesilovku 5 na 3, pak měli ještě jednu přesilovku, takže šance na čtvrtý gól soupeře byla, ale kluci to skvěle ubránili a vezeme do Brna stav 3:3.

Kdy jste se dozvěděl, že budete hrát?
Dozvěděl jsem se to v neděli, kdy mi psal pan trenér Zachrla z juniorky, že mám jít v pondělí s A-týmem na trénink a tam mi řekli, že pojedu.

Za A-tým v extralize ještě nemáte ani jeden start, zároveň dostáváte v Kometě šanci v zápasech CHL. Jak těžké je zvyknout si na seniorský hokej?
Jediný rozdíl je v tom, že musím být stále v pohybu, hodně bruslit, hrát jednoduše, nahazovat puky a jít si za tím. Hlavní je pohyb.

Co vám problesklo hlavou, když jste završil hattrick?
Vůbec nevím (směje se). Měl jsem pocit obrovského štěstí, protože dát hattrick za áčko, to se nestává každý den. Jsem za to hrozně rád a moc jsem si to užil.

Už máte pro památeční puk vybráno místo, kam si jej umístíte?
Určitě si ho dám na vitrínu, kde mám ještě některé cenné věci například z doby, kdy jsem hrál ještě za přípravku. Mám pro tyto věci speciální vitrínu a tam skončí.

Jak jste viděl všechny tři své trefy?
Při prvním gólu jsem naskočil z trestné lavice, Alex Mallet mi hodil puk do jízdy tak, že jsem jel ze strany skoro sám. Vystřelil jsem, jel jsem k dorážce, kdyby to náhodou vypadlo brankáři, což se nakonec stalo, a už jsem měl jednoduchou práci. U druhé branky mi nádherně nahrál Tomáš Vincour, jel jsem znovu sám, viděl jsem skulinu nad lapačkou, tak jsem to bekhendem zkusil a spadlo to tam. U třetí branky opět pas od Tomáše Vincoura a znovu zakončení bekhendem. Je to taková rarita, že jsem dal celý ten hattrick bekhendem.

U prvního gólu jste se chtěl rovnou zapojit do útoku?
Prvně jsem se chtěl zapojit do defenzívy. Pak jsem ale viděl, že Alex má puk, tak jsem si najel do útoku, on mi to výborně hodil a už jsem jel sám.

Jak náročný byl celý den s ohledem na cestu a čím vám domácí dělali největší problémy?
Cesta byla sice dlouhá, ale na místě jsme se dobře rozcvičili. Soupeř byl na tom hodně dobře bruslařsky, takže jsme museli být hodně v pohybu, abychom s ním udrželi krok. Myslím, že se nám to povedlo. Je to takový ten finský hokej.

Jaký zápas očekáváte v odvetě a jak jste spokojeni s prvním duelem?
V odvetě očekávám od soupeře stejný styl, a doufám, že vyhrajeme. Jsme za stav 3:3 rádi, i když by nás trochu mohlo mrzet, že jsme neudrželi vedení 3:2, nicméně jet domů s remízou je dobré. V Brně nám pomůžou fanoušci a i díky nim můžeme zvítězit.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál