.

S Leošem máme mezi sebou chemii, říká o spolupráci s kapitánem Tomáš Vincour

S Leošem máme mezi sebou chemii, říká o spolupráci s kapitánem Tomáš Vincour
 

B r n o – Dvěma kanadskými body přispěl k cenné výhře brněnské Komety nad úřadujícími mistry z Liberce v poměru 3:0. Útočník Tomáš Vincour nejprve v páté minutě otevřel skóre utkání po přihrávce Leoše Čermáka a pět minut před koncem asistoval na uklidňující druhou branku Hynku Zohornovi. Šestadvacetiletý brněnský rodák si tak připsal sedmnáctý a osmnáctý bod v letošním extraligovém ročníku.

 

Inspiroval jste se při asistenci na Zohornův gól nahrávkou Leoše Čermáka, který vám podobně nahrával na první branku?
Samozřejmě to byla skoro totožná situace. Tam to udělal skvěle Marcel, který mi to poslal za bránu, kde jsem byl sám a nikdo po mně nešel. Zohy výborně jel do brány a na mně jen bylo, abych mu trefil hokejku. On si s tím poradil velice dobře.

Jak dlouho jste při první trefě o sobě věděli, že se ta situace takhle rýsuje? Vypadalo to, že jste s tím počítali už předem.
S Leošem hrajeme skoro celou sezonu spolu, nějakou chemii už tedy mezi sebou máme. Člověk někdy musí improvizovat, tady to vyšlo ze situace, která tam byla, Leoš mi to perfektně hodil a já jsem dal se štěstím gól.

Vám osobně asi souboje s těmito mužstvy vyhovují.
Je to lepší, když hrajeme s TOP týmy. Samozřejmě, že v extralize jsou výborná všechna mužstva, ale zápasy s Libercem, Třincem nebo Spartou jsou vyhrocené. Mně to svědčí. Lítá se tam, dohrávají se souboje, panuje dobrá atmosféra, lidi křičí, baví je to, tyto zápasy si užívám.

Říká se, že dobrý tým tři zápasy v řadě neprohrává. Měli jste dnes tedy obzvlášť motivaci vyhrát?
Víme, že máme kvalitní mužstvo a poslední dobou nám to nešlo, ale pořád jsme se snažili, bojovali. Když bude každý hrát, na co má, budeme se držet systému, myslím, že budeme vyhrávat pravidelně.

Čím to, že střídáte kvalitní výkony s těmi slabšími?
Nevím, čím si to vysvětlit. Vždy na tým jednou spadne období, kdy se mu nedaří. Ale tady se právě ukáže síla mužstva, jak se z toho vzchopí. Máme skvělou partu, je to jenom v nás. Je potřeba poděkovat divákům, že pořád fandí a my se snažíme dělat maximum.

Pociťujete před takovými zápasy jako v neděli, že se bude dařit?
Člověk přijde, hraje doma, ví, že bude vyprodáno a přijede TOP tým. Člověk se na to nabudí a nachystá. Vjede na led a lidi šílí, je to skvělý pocit.

Dáváte si nějaké konkrétní cíle do závěru základní části?
Jdeme zápas od zápasu. Díváme se vždy na ten následující, chceme se dostat do vítězné pohody.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál