Neopakovatelné, shodla se porota i fanoušci nad 50 dorty při šesté Dortiádě

Neopakovatelné, shodla se porota i fanoušci nad 50 dorty při šesté Dortiádě
 

B r n o – V sobotu 7. března 2015 pořádala HC Kometa Brno už šestý ročník sladké Dortiády. Fanoušci, partneři klubu, partnerská města a profesionálové připravili dohromady padesátku krásných dortů. Ještě dopoledne z nich vybírala nejlepší kousky odborná porota, kolem poledne děti z dětských domovů, kterých přijelo přes čtyři stovky a od jedné hodiny po poledni také veřejnost. Přehled vítězů vám připravíme v dalším článku. Dortiáda byla hlavně o dortech, zábavě, bruslení, společném setkání dětí z projektu Jsme jedna rodina a nakonec – to nejdůležitější – o snězení všech soutěžících (dortů). My musíme prozradit, že dorty nejen báječně vypadaly, ale také chutnaly. S dětmi, porotou a veřejností si na nich pochutnalo dohromady přes 700 lidiček.

 

Už v ranních hodinách všichni soutěžící naváželi dorty na upravenou plochu haly Rondo. Na palubních deskách jim pomáhaly umístit dorty na stoly děti z Diagnostického ústavu na Veslařské, které společně s Fan Klubem Komety plochu přichystaly. Mezitím se pomalinku scházela odborná porota, která se po krátké rozmluvě vrhla na hodnocení. Jejím předsedou byl primátor města Brna Petr Vokřál: „Musím říct, že jsem překvapený. Byla k vidění spousta parádních nápadů a hlavně pro děti to musel být krásný zážitek,“ smekl před soutěžícími a ocenil nápad Komety, která šla již do šestého ročníku Dortiády: „Velmi to vítám. V tomto směru Kometě moc fandím, protože se nevěnuje jen vrcholovému hokeji, ale i jiným věcem. Vznikl například Nadační fond Kometa a budu velice rád, když to bude pokračovat,“ přál si.

Po porotě se v hale Rondo začínaly sjíždět děti z projektu Jsme jedna rodina. Tedy děti z dětských domovů, různých ústavů a dalších institucí. Musíme prozradit, že na Dortiádu nejezdí tyto děti jen z České republiky, ale například i ze Slovenska. Tak moc si sladkou akci Komety během minulých pěti ročníků zamilovaly. Děti se okamžitě vrhly do hodnocení divácky nejlepšího dortu, některé šly už předem v bruslích na ledovou plochu, protože si je s sebou přivezly. „Děti se jely bavit na akci, která je vyloženě pro ně. Prostředí dobře znají, protože na Kometu chodí a pracují na sobě, aby si návštěvu oblíbeného klubu zasloužily. Sešli jsme se zde i díky nově vzniklému Nadačnímu fondu Kometa, který se zaměřuje na děti s poruchami autistického spektra. Právě ty na Dortiádě byly, ale byla samozřejmě i pro širokou veřejnost. A o to nám šlo. Pobavit široké spektrum lidí,“ říkal ředitel projektu Brno a jižní Morava bez hranic Michael Svoboda.

Foto reportáž

S úderem třinácté hodiny začala do haly Rondo proudit i široká veřejnost. To bylo jasným signálem pro zahájení šestého ročníku Dortiády. Ještě před ním však fanouškům a milovníkům sladkostí předvedly své vystoupení krasobruslařky Ice Klub Brno. Jejich vystoupení doprovodil komentářem Michal Chylík, který také přivítal všechny soutěžící, děti a vůbec návštěvníky.

Lukáš Bajer z marketingu Komety všem za účast poděkoval: „Byly tu nádherné dorty a moc si vážíme, že jste přišli. Vážíme si, že se do Dortiády zapojili i partneři klubu. Každý, kdo přišel, dort ochutnal. Navíc každý, kdo soutěžil, je výherce, protože svým dortem pomohl dětem, které neměly takové štěstí. A právě dětem bychom společně s Nadačním fondem Kometa měli pomáhat nejvíce.“

Po hodnocení všech dortů byly hlasy sečteny a v 15:00 hodin propuklo velké vyhlašování vítězů. Seznam vítězných dortů, fotografie i video reportáž pro vás připravujeme.

Po vyhlášení nastal okamžik, na který všechny děti s fanoušky čekali – krájení dortů a jejich ochutnávání. Všichni přítomní dostali kus dortu, další dorty byly poslány do dětských domovů.

Co si mohli návštěvníci užít?

  • Bruslení na ledové ploše haly Rondo pro děti
  • Vybarvování omalovánek a kreslení
  • Soutěže pro děti a malování na tváře v koutku Hitrádia Magic Brno a rádia Kiss Hády Brno
  • Návštěvu techniky hasičů a záchranné služby

HC Kometa Brno by chtěla moc poděkovat všem soutěžícím, kteří svými dorty tradičně přispěli na dobrou věc. Za organizaci pak zaslouží díky členové Fan Klubu Komety, děti z diagnostického ústavu Brno, Veslařská i krasobruslařky.

Poděkování partnerům

Video

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Kometa Brno
HC Dynamo Pardubice

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál