Volejbalové MS juniorek skončilo. Češky byly v KAJOT ARENĚ jedenácté

B r n o – Celých 10 dní hostilo Brno mistrovství světa juniorek ve volejbale. Češky hrály v KAJOT ARENĚ, kde měly při každém zápase patrona z řad hokejistů HC Kometa Brno. Tradici odstartoval Vojtěch Němec a zakončil Tomáš Dujsík. Zlomové utkání pro Češky přišlo ve středu 26. června, kdy v osmifinále podlehly Číňankám – pozdějším světovým šampionkám. Naše hráčky hrály také až do neděle, v souboji o konečné 11. místo přemohly po velkém obratu Peru 3:2 na sety. Utkání českého týmu sledovalo v průměru 1500 diváků, což si organizátoři moc pochvalovali.

Tomáš Svoboda jako patron.

„Po sportovní stránce si myslím, že projev českého družstva trochu pokulhával za naším očekáváním a výsledek mohl být lepší,“ říká předseda organizačního výboru Robert Urbánek pro oficiální web šampionátu. „Z hlediska organizace pak musím říci, že jsem především velice rád, že se podařilo využít potenciál všech lidí, kteří se v Brně i v celém Česku věnují volejbalu, celkem to bylo 370 lidí a všichni pomáhali výborně. Neměli jsme žádné negativní ohlasy od zahraničních výprav, to je pro nás samo o sobě výborná vizitka. V neposlední řadě pak musím vyzdvihnout, že jsme uspěli i u diváků. Návštěvnost zápasů byla ve všech případech nad naše očekávání,“ udělal tečku za turnajem jeho hlavní muž. Ještě dodáme, že po zlatých Číňankách skončily na druhém místě hráčky Japosnka a na třetím Brazilky.

Naše hráčky mohutně podporovali členové Fan Klubu Komety, kteří se v publiku KAJOT ARENY usídlili jako tradičně při hokejových zápasech a s bubny vytvářeli pro holky parádní atmosféru. „Chtěl bych všem divákům za celé reprezentační družstvo poděkovat za podporu. Moc si vážíme Vašeho povzbuzování a fandění,“ vzkazuje na dálku manažer reprezentačního družstva Ondřej Foltýn.

Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál