Démon play-off i kapitán zůstávají! Kometu naopak opouští Hovi s Balejem

Démon play-off i kapitán zůstávají! Kometu naopak opouští Hovi s Balejem
 

B r n o – Přání většiny fanoušků se splnila. V jihomoravském klubu bude i v příští sezóně působit nejproduktivnější hráč play-off 2011/2012 Tomáš Divíšek. V kabině zůstane i kapitán Radim Bičánek, jehož v prodloužení smlouvy napodobili Vojtěch Němec s Petrem Haluzou. V hráčském kádru vicemistra extraligy naopak nezůstanou finský brankář Sasu Hovi a Jozef Balej. S oběma vedení klubu neprodloužilo smlouvy, stejně jako s dalšími útočníky Branislavem Jankovičem a Ondřejem Švaňhalem.

 

Další změny v týmu přináší sportovní manažer Komety Pavel Zubíček: „Výměnou za Vojtěcha Němce odejde do Havlíčkova Brodu Radim Ostrčil. Do Slavie odchází na hostování Michal Kempný a ze stejného klubu se naopak vrací Juraj Valach,“ upřesňuje Zubíček.

Už dříve Kometa uplatnila opci na slovenské hokejisty Jozefa Kováčika, Milana Hrušku a Róberta Petrovického. Talentovaní Jan Káňa, Ondřej Dlapa, Jan Křivohlávek, Filip Barus a Vlastimil Bilčík načnou přípravu na novou sezónu v prvoligové Třebíči.

Tomáš Divíšek měl z čeho vybírat

Výraznou postavou letošního tažení Komety napříč play-off byl bezesporu vysoký útočník Tomáš Divíšek, jenž se stal s šestadvaceti body nejproduktivnějším hráčem nejen Komety, ale i celkově. I díky tomu byl o něj zájem nejen v Brně. „Byl to odraz play-off. Měl jsem z čeho vybírat,“ přiznává dvaatřicetiletý centr, který nechal rokování o své budoucnosti až na dobu po konci play-off.

K rozhodnutí zůstat v Kometě, mu pomohlo více faktorů najednou. „Roli hrála euforie z play-off a hlavně že zůstává mančaft pohromadě. Mám chuť si s klukama ještě zahrát a zkusit něco víc,“ povídá čerstvý držitel extraligového stříbra, který si moc dobře uvědomuje, jaký vliv bude mít cenná placka pro příští sezónu: „Už jsme se s klukama bavili, že to nebude moc jednoduché, protože být druhý a obhájit to, je hrozně těžké, ale počítáme s tím. Lidi se celé play-off bavili a teď budou očekávat, že budeme pokračovat. Osobně se na sezónu moc těším.“

„Divoch“ si moc dobře uvědomuje, že úspěch, který se Kometě letos povedl, nepůjde lehce napodobit. Vždyť se v Brně hrálo finále po dlouhých 41 letech! „Myslím, že sezóna, jakou jsme prožili, už nikdy nebude. Ta euforie a věci okolo. Chceme se o to pokusit. Příští rok můžeme být buď o kousek výš, nebo níž,“ směje se vyhlášený šprýmař, jenž už se může těšit na letní přípravu pod trenérskou dvojicí Venera, Oslizlo. „Těšit asi úplně ne,“ směje se dvorní nahrávač Jakuba a Tomáše Svobodových. „Příprava mi moc nevadí. Hlavní je, že si teď od sebe měsíc odpočineme, nemůžeme být pořád spolu. Trénování už je pak všude stejné,“ říká smířeně muž, jehož můžou extraligové týmy Kometě závidět.

Setrvání Radima Bičánka s Tomášem Divíškem netěší jen všechny fanoušky, ale samozřejmě i vedení Komety v čele s Liborem Zábranským: „Jsem hrozně rád, že došlo k dohodám a Radim s Tomášem v Brně jsou a budou. S Radimem jsem hrál chvíli v Americe, s Tomášem zase v Pardubicích, takže vím, jací jsou. Pavel Zubíček je zná z šatny také. O to je to pro nás lepší. V Kometě odvedli obrovský kus práce a pevně věřím, že budou ještě dlouho odvádět,“ hledí majitel Komety do budoucna.

 
 

Tento den před lety×
Odehrané v 18:30 | Jun.
HC Kometa Brno
EC Red Bull Salzburg

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál