Ke dni žen bylo díky projektu Chlapi ŽENÁM předáno 20 kusů prsních implantátů

Ke dni žen bylo díky projektu Chlapi ŽENÁM předáno 20 kusů prsních implantátů
 

P r a h a / B r n o – V celém průběhu letošní sezóny běží nový komeťácký projekt "Chlapi ŽENÁM", který spolupracuje s nadačním fondem Femina. Díky pomoci všech fanoušků Komety, kteří si zakoupili permanentní vstupenku, lístek na jakýkoliv domácí zápas, vydražili dres v aukci nebo při domácím utkání s Pardubicemi koupili jo-jo se vybrala částka 137.000,- korun, která byla předána Nadačnímu fondu Femina. S jejím přispěním bylo zakoupeno 20 prsních implantátů, které byly dnes (čtvrtek 8. 3. 2012) věnovány pražské Nemocnici Na Bulovce, kde je nejlepší lékaři z naší republiky voperují ženám postiženým rakovinou prsu a výrazně jim tak ulehčí návrat do plnohodnotného života. Projekt nadále pokračuje a druhá část získaných financí bude Fondu Femina postoupena po konci sezóny.

 

Z každé běžné nebo permanentní vstupenky zakoupené na jakýkoliv domácí zápas Komety v KAJOT ARENĚ byla v rámci projektu Chlapi ŽENÁM jedna koruna věnována Nadačnímu fondu Femina (největší podíl na celkové částce). Na něj putoval také výtěžek z aukce dresů, ve kterých Kometa nastoupila v prvním domácím utkání sezóny 2011/2012 proti Plzni a výdělek z prodeje joj, který se konal 22. prosince 2011 při příležitosti zápasu s Pardubicemi.

Ukázka prsního implantátu

Návrh dresů měla na starosti módní návrhářka a jedna ze zakladatelek Nadace Femina Jana Berg. „Díky Kometě jsme získali prostředky, abychom dvacet implantátů mohli zakoupit. S hokejovým klubem máme úžasnou spolupráci. Na začátku sezóny jsme se dohodli s Liborem Zábranským, že budeme spolupracovat. Nyní platí, že čím lépe bude Kometa hrát a déle vydrží v play-off, tím více penízků fond získá,“ připomíná Jana Berg, že projekt Chlapi ŽENÁM stále běží.

Podle návrhářky bylo největším problémem dostat do zápasu s plzeňskými Indiány na dres Komety růžovou barvu, která nakonec přinesla úspěch: „Možná, že nám dresy přinesly štěstí, protože jsme nad Plzní vyhráli na nájezdy. I přesto však myslím, že se růžová klubovou barvou nestane,“ usmíval se v Praze zástupce hráčského kádru Komety Michal Kempný.

U slavnostního předání nechyběli samozřejmě ani zástupci Nemocnice Na Bulovce. Předání se zúčastnili náměstek Jiří Havel, primář kliniky plastické chirurgie doktor Karel Urban a proslulý přednosta Kliniky plastické chirurgie – docent Jan Měšťák. „My se s Karlem Urbanem každý den setkáváme s lidmi, kteří měli nebo mají vážnou nemoc. Přichází k nám nešťastné ženy, které mají bez prsu nebo dvou obrovské problémy. I když mají fantastické manžele, je to v osobním i společenském životě hrozně těžké. Mají takový pocit vlastního zošklivení. Proto si ceníme každé akce, která jim pomůže,“ oceňoval Jan Měšťák přínos projektu Chlapi ŽENÁM a Nadačního fondu Femina.

Zleva: přednosta Kliniky plastické chirurgie – docent Jan Měšťák, patronka projektu Hana Heřmánková, zakladatelka Jana Berg, Michal Kempný a primář Kliniky plastické chirurgie Nemocnice Na Bulovce doktor Karel Urban

„I když jsme malá klinika, převálcováváme všechny vnitrozemské pracoviště. Je strašně moc žen, které čekají na nás, i když to někdy může trvat i dva nebo dva a půl roku. Někde se čeká měsíc nebo 14 dní,“ srovnával kvality tuzemský pracovišť specializovaných na dané téma. „Za pomoc našim pacientkám moc děkuji. Díky ní se doba čekání na zákrok zkracuje a můžeme počet pacientek, které během měsíce operujeme, rozšířit,“ doplňoval primář Karel Urban, který připomněl, že se první z dvaceti darovaných implantátů použijí již tuto sobotu a následné soboty se bude v operacích pokračovat i přesto, že jsou normálně volnými dny. První službu bude mít sám Jan Měšťák.

Po víkendu se tedy rozšíří počet jmen na tabuli, kterou můžete na vlastní oči shlédnout v KAJOT ARENĚ a obsahuje zatím pět jmen operovaných žen, které díky Kometě a jejímu projektu Chlapi ŽENÁM dostaly druhou šanci.

„Každý život je samozřejmě jedinečný, ale důležitá je i jeho kvalita. Většina pacientek, kterým nadace pomáhá, jsou maminky, manželky nebo partnerky. Pro návrat do života je vždy nutné, aby na to byli dva. Podpora je strašně důležitá. Celá cesta je pro člověka, který nemocí prochází, velice těžká. Doufáme, že nadace Femina přinese radost mnoha ženám,“ vykládala patronka celého projektu a bývalá hlasatelka Hana Heřmánková.

Marcela Machalová

Jako poslední si v Praze vzala slovo spoluzakladatelka, iniciátorka Nadačního fondu Femina a vyléčená pacientka Marcela Machalová: „Nejdůležitější jsou ženy, které na operaci čekají. Je to to nejlepší, co jim můžeme dát. Všichni si myslí, že ženy, které o prso přišli, se samy sobě nelíbí. Ovšem je tu daleko hroší věc. Když se podíváte na jakoukoliv svoji jizvu, připomene vám, co se stalo. Pokud má žena jizvu přes celý hrudník, je to, jako kdyby na ni každý den zrcadlo křičelo – máš rakovinu. V okamžiku, kdy se povede úžasná věc, o jaké jsme se dnes bavili, tělo je celé zpátky, jizvy zmizí, vše je souměrné, je to jakoby žena nemoc vzala, zabalila ji do papíru a hodila do koše. Psychika je někdy mnohem lepší, než jakákoliv léčba. Věřte mi, že ženy vyletí myšlenkově úplně jinam a začne jim být dobře. Jakoby rakovina zmizela a nikdy nebyla. Jako když uzavřete kapitolu,“ pověděla srdceryvně Marcela Machalová.

Děkujeme všem, kteří se do tohoto projektu s námi zapojili nebo zapojí!
Děkujeme, že pomáháte s námi!

Související články a videa:

VIDEO: Bulovka obdržela nové prsní implantáty pro pacientky po rakovině prsu

Na vrcholu - 211. díl

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Kometa Brno
HC Dynamo Pardubice

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál