Kometu posílí mistr světa Marek Kvapil!

B r n o - Skoro to vypadalo, jako kdyby přestupové vody v Brně už nic nemělo rozčeřit, nicméně opak je pravdou. Kádr loňského nováčka totiž posílí exvítkovický útočník Marek Kvapil. Čerstvý mistr světa z Kolína nad Rýnem podepsal v Brně dvouletou smlouvu. Informaci nám potvrdil sportovní manažer Komety, pan Jaroslav Medlík. Kvapil už v dresu Komety odehrál před šesti lety čtyři utkání.

Ilavský rodák tak rozšířil početnou exvítkovickou kolonii v brněnském dresu, zároveň také zvýšil počet mistrů světa v kádru Komety. Spolu s ním dobyl zlatou medaili letos Petr Hubáček, opojné pocity triumfu zažívali v minulosti i Jiří Dopita a Martin Richter.

Kvapil se sice narodil na Slovensku, vlastní ale český pas. S hokejem začínal na Slavii, kde také poprvé okusil extraligu. Během tohoto období stihl nejen jedenáct utkání v nejvyšší soutěži, ale i čtyři zápasy v dresu brněnské Komety. V nich se mu povedlo dvakrát asistovat.

V roce 2004 zamířil za oceán, o rok později byl dokonce draftován Tampou, ale v NHL si nezahrál. V různých týmech strávil čtyři sezony, pak se rozhodl pro návrat domů, konkrétně do Vítkovic.

Na severu Moravy jej potkalo hokejové štěstí. Stal se stabilním členem týmu, který loni dokráčel až ke stříbrným medailím, nakoukl do reprezentace, se kterou nakonec slavil zlato na mistrovství světa. Nyní se tedy rozhodl spojit své kroky s brněnskou Kometou, ve které už v minulosti působil.

Odehrané v 16:00 | Jun.
HC Žďár nad Sázavou