Přestávka končí, Kometu čeká utkání na ledě Mladé Boleslavi

B r n o – Únorová reprezentační přestávka je u konce, kolotoč extraligových zápasů se opět roztáčí. Hokejisté brněnské Komety zajíždějí do Mladé Boleslavi, kde se ve středu 13. února utkají od 17:20 před kamerami ČT Sport s místními Bruslaři. Zápas bude důležitou bitvou v boji o postavení v první šestce. Brňané drží v tabulce šestou pozici, jejich soupeř se nachází hned dva body pod nimi.

Kometa odehrála své poslední utkání 1. února na ledě plzeňských indiánů, které Západočeši vyhráli 5:2. Za Brňany se střelecky prosadili Peter Mueller a Ivan Baranka. Před duelem v Plzni však Kometa zvítězila třikrát v řadě, když postupně triumfovala nad pražskou Spartou, zlínskými Berany a chomutovskými Piráty. Brňané v letošní sezóně Mladou Boleslav ještě neporazili, navíc ji vstřelili pouze jeden gól.

Ofenzivu brněnského celku táhne především první útočná formace. Centr Petr Holík (13+32) je třetím nejproduktivnějším hráčem extraligy po libereckém Marku Kvapilovi a plzeňském Milanu Gulašovi. V tabulce nejčastěji bodujících hráčů jej následují americký ostrostřelec Peter Mueller (22+20) a nedávný reprezentační kapitán Martin Zaťovič (19+18). Slušný přísun gólů a asistencí zajišťují také obránci Ondřej Němec (3+23) a Jan Štencel (6+15). Do branky nastoupí jeden ze dvojice Karel Vejmelka – Marek Čiliak. První jmenovaný letos zasáhl do 29 zápasů, ze kterých má úspěšnost zákroků 91,55 %. Slovenský reprezentant po návratu do Brna naopak vyhlíží svoji obnovenou premiéru v modrobílém dresu.

„Nejdřív jsme měli volno, které hráčům prospělo, protože na tréninku pak dobře pracovali. Trénovali jsme dvoufázově a zaměřili se hodně na kondici. Zápas s Boleslaví bude důležitý, ovšem to budou i všechny následující. Potřebujeme co nejvíce vítězit. V předchozích zápasech jsme proti středečnímu soupeři byli neproduktivní. Oni dobře brání, bruslí a mají skvělé přesilovky. Navíc jim vždy zachytal gólman. Tentokrát budeme chtít skórovat víckrát a vyhrát,“ okomentoval poslední dny a přípravu na Mladou Boleslav trenér Kamil Pokorný.

Tomáše Plekance čeká poslední zápas za Kometu před návratem do Kladna. Foto: Ivo Dostál

Duel proti Mladé Boleslavi odehraje i útočník Tomáš Plekanec. „Tři body do tabulky by se hodily, abychom si před Boleslaví udělali náskok. Boleslavští mají výborné trenéry, hráči mají zažitý týmový systém a hodně bruslí. Musíme na to být připraveni.“ Pro někdejšího kapitána reprezentace to bude v dresu brněnské Komety prozatím poslední zápas před návratem do Kladna. „Jsem rád, že jsem se mohl vrátit do extraligy. V Brně jsou výborní fanoušci a parta v kabině, takže spokojenost. Doufám, že se klukům bude dařit v play-off. Uvidíme, jak se situace dál vyvine.“

Celek z města automobilů po nepříliš povedené první části sezóny stoupá tabulkou. Mladoboleslavští se po 42 odehraných zápasech nachází se 66 body na sedmém místě, tedy jen o dva body za šestou Kometou. Zvláštní náboj může mít zápas pro Jakuba Orsavu, který přestoupil z Boleslavi do Brna, a také Radima Zohornu, jenž se nedávno vydal opačným směrem.

Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem Mladé Boleslavi je její kapitán Michal Vondrka (14+17). Nejčastěji jej doplňují útočníci Jakub Klepiš (8+18) a Lukáš Žejdl (12+14). Oba si připsali shodně 26 bodů. Bránu Bruslařů střežil v nejvíce případech slovinský gólman Gasper Krošelj s úspěšností zákroků 91,71 %. Druhým brankářem Boleslavi je po odchodu Kantora do Třince uzdravený Jan Růžička.

43. kolo TELH
středa
13. 2. 2019
17:20 hod.