Mládežnický kolotoč se opět roztáčí. Junioři se představí třikrát doma, dorost zavítá do Třince

B r n o – Reprezentační přestávka je u konce a o slovo se opět hlásí mládežnické soutěže, kde již vše spěje k vrcholu sezóny. Juniory čeká další nabitý týden, jelikož během čtyř dnů odehrají tři utkání, a všechny doma! Již ve středu se v Brně představí Vítkovice, v pátek rakouský celek ze Salcburku a o den později České Budějovice. Dorostenci odehrají jediné utkání, které proběhne na ledě Třince.

Brněnským juniorům patří v tabulce o pořadí v play-off sedmá pozice. Po sedmnácti odehraných kolech mají svěřenci Jana Zachrly na svém kontě jednatřicet bodů. Tabulka je hodně vyrovnaná, na šesté Pardubice, které mají o zápas více, ztrácí Kometa jediný bod, na pátý Litvínov jsou to body tři. Brno se dělí o sedmou pozici se svým pátečním soupeřem – Salcburkem, ten však má horší skóre, na devátý Liberec pak hledí s tříbodovým náskokem.

Modrobílí si v posledním utkání, které se hrálo druhého února, vyšlápli na druhý Třinec. Utkání mělo poměrně jasný průběh, Kometa zvítězila 5:2 a připsala si i bonusový bod z nadstavby. O všech šest branek se postaralo trio Vojtěch Kadlic, Marek Minárik a Michal Kunc. Ještě o kolo dříve si Brňané připsali vysokou výhru 9:2 nad Vsetínem. Ofenzívu juniorů táhne v nadstavbě Michal Kunc, jenž si připsal 17 kanadských bodů (13+10). Nejlepším nahrávačem v týmu je Erik Meluzín, který se podílel již na třinácti brankách. Branku Brna hájil v jedenácti utkáních Marek Micka a drží si úspěšnost zákroků 92,71%.

Ve středu se v dohrávce sedmnáctého kola představí v DRFG areně Vítkovice, kterým patří v tabulce se sedmatřiceti body čtvrtá příčka. Vítkovičtí hokejisté ztrácí na třetí Plzeň a druhý Třinec jen dva body, naopak na pátý Litvínov má tři body k dobru. Poslední utkání odehrál tým ze slezského kraje na Vsetíně, odkud si odvezl dva body za výhru 6:5 v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem Ridery je Petr Fridrich, na kontě má 29 kanadských bodů za 16 branek a 13 asistencí. V brance Vítkovic pravidelně nastupuje Dominik Piták, jenž má úspěšnost zákroků 91,47%.

17. kolo 2. části DHL Extraligy juniorů
středa
13. 2. 2019
16:00 hod.
HC Kometa Brno HC Vítkovice Ridera DRFG arena, Brno

Salcburk odehrál v nadstavbové části šestnáct utkání, ze kterých se mu povedlo vydolovat třicet jedna bodů. Red Bull je pouze o skóre horší než Kometa, takže pozici v tabulce má naprosto totožnou, na Pardubice činí ztráta bod, tři body pak na Litvínov. Rakouský celek se v posledním kole představil na domácím ledě proti Litvínovu. Utkání nabídlo hned šestnáct branek a z přestřelky odešel lépe domácí klub, jenž vyhrál 9:7 a zvládl i následnou nadstavbu. John Jason Peterka je lídrem produktivity svého týmu i celé ligy. V nadstavbě si připsal již patnáct branek a sedmnáct asistencí. Nejvíce přihrávek na gól má však jeho spoluhráč Elis Nikolai Hede, který se podílel na dvaceti brankách. Nejvíce utkání v nadstavbě odchytal Florian Manuel Bugl a jeho úspěšnost je 90,22%.

19. kolo 2. části DHL Extraligy juniorů
pátek
15. 2. 2019
HC Kometa Brno EC Red Bull Salcburk DRFG arena, Brno

České Budějovice se s dvaceti čtyřmi body krčí na předposlední příčce tabulky, přičemž mají o jeden odehraný zápas více. Na poslední Vsetín má Motor náskok pouhých dvou bodů. Na desátou Slavii pak naopak dva body ztrácí. Jihočeši naposledy padli před vlastními diváky s Plzní. Utkání bohaté na góly vyhrála Plzeň 9:5. Motoru se nedařilo ani v nadstavbě a z posledního utkání vyšel naprázdno. Ofenzívu Českých Budějovic táhne s osmnácti body Pavel Novák, jenž vsítil dvanáct branek a na dalších šest přihrál. Pouze o bod horší je Jan Tlačil, který zamířil přesně osmkrát a na dalších devíti brankách se podílel. Branku Motoru strážil v deseti případech Marek Dvořák, ten si drží úspěšnost zákroků na 90,35%.

20. kolo 2. části DHL Extraligy juniorů
16. 2. 2019
HC Kometa Brno HC Motor České Budějovice DRFG arena, Brno

Dorostence čeká utkání na ledě posledních Ocelářů

Brnu patří druhá pozice se sedmadvaceti body hned za Vítkovicemi, na které ztrácí osm bodů. Na třetí Havířov a čtvrté Pardubice má Kometa náskok pěti bodů. Dorostencům se na venkovních hřištích daří. Ze sedmi utkání vybojovali patnáct bodů. V posledním utkání, které se hrálo třicátého prvního ledna, zavítali svěřenci Marka Moskala na led lídra, kde zvítězili 5:4, ale čtvrtý bod si ponechaly Vítkovice. O kolo dříve si v moravském derby poradila Kometa ve Zlíně, vyhrála 5:3 a do Brna se vrátila i se čtvrtým bodem.

Nejlepším střelcem dorostenců v nadstavbě je Jakub Kos, který se prosadil již třináctkrát a na dalších devíti brankách se podílel. Nejproduktivnějším obráncem Komety je Patrik Fajmon, jenž nasbíral 17 kanadských bodů, když vstřelil tři branky a na čtrnáct přihrál, což je nejvyšší počet z celého týmu. Brankoviště Brna patří Ondřeji Bizoňovi, který odchytal devět utkání a drží si úspěšnost 90,91%.

Třinec je na dně tabulky, po dvanácti kolech má na svém kontě dvanáct bodů a na pátý Zlín ztrácí dva body. Ocelářům se vůbec nedaří, na domácím ledě odehráli šest utkání a získali pouhých sedm bodů. Třinec naposledy zavítal do Zlína, kde svého soupeře porazil 4:1, ale nadstavbu zvládli lépe Berani. V předehrávce sedmnáctého kola doma přivítal Třinec Pardubice, které zvítězily 4:2. Nejproduktivnějším hráčem Třince je Servác Petrovský, který nasbíral 18 bodů za deset branek a osm asistencí. Matěj Halouzka odchytal deset zápasů a má úspěšnost zákroků 88,28%.

20. kolo 2. části ELIOD Extraligy dorostu
čtvrtek
14. 2. 2019
HC Oceláři Třinec HC Kometa Brno Werk Aréna, Třinec