Další atraktivní duel se blíží, Kometa má namířeno do Zlína

Další atraktivní duel se blíží, Kometa má namířeno do Zlína
 

B r n o – Brňany čeká v neděli odpoledne další soupeř. Tentokrát se modrobílí podívají do Zlína, se kterým už letos svedli souboj na domácím ledě. Kometa dokázala v DRFG areně zlínské Berany zdolat, svěřenci trenéra Roberta Svobody jsou připraveni na odvetu. Utkání startuje na Zimním stadionu Luďka Čajky v 15:30 hod. Je vyprodáno, vstupenky už nebudou před zápasem k dispozici. Upozornění pro fanoušky!

 

Poslední zápas před druhou reprezentační přestávkou slibuje zajímavou podívanou, jelikož se o body mezi sebou poperou dva moravští soupeři. Důležitost tohoto souboje umocňuje i fakt, že Kometu a Zlín dělí v tabulce jediný bod. Brnu zatím patří sedmá příčka s 39 body, Zlín má na kontě o jeden bod méně.

Tým z východu Moravy nezažil nejúspěšnější vstup do sezony. I když v prvním zápase letošního ročníku zvítězil, po sedmi odehraných kolech měl na svém kontě pouze šest bodů. Zlínský celek se však dokázal zvednout a rád by zaútočil na přímý postup do play off, v tento okamžik ztrácí na vedoucí šestici tři body.

Rozhodující nájezd Martina Zaťoviče v prvním letošním vzájemném utkání. Foto: Martin Tajč.

Zlínští hráči se naposledy podívali do Brna ke konci října, nerozhodný výsledek musely rozhodovat až samostatné nájezdy. Ačkoliv si Kometa už v první třetině vytvořila dvougólový náskok, dokázali se Berani ještě před sirénou dostat na kontakt a v závěru druhého dějství vyrovnat. Utkání nakonec dospělo k nájezdům, které patřily zejména brankářům obou týmů. Vůbec jediným úspěšným střelcem se stal Martin Zaťovič, který tak vystřelil Kometě bod navíc.

Do sestavy Zlína se po nemoci vrátil Jakub Herman (6+9), nastoupil už v pátek proti Olomouci. Výraznou oporou týmu je útočník Jiří Ondráček (8+8), který společně s Jakubem Šlahařem (6+9) dosahuje nejvyšší produktivity. Dalšími důležitými střelci v sestavě jsou Lotyš Edgars Kulda (8+6) či Pavel Kubiš (8+3), který letos mimo jiné vstřelil branku také proti Kometě. Zatím do všech zápasů zasáhl gólman Jakub Sedláček (91,9 %).

26. kolo TELH
neděle
9.12.2018
15:30
Online přenos
PSG Berani Zlín HC Kometa Brno Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
 
 

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál