Repríza loňského čtvrtfinále, Brňané se představí na ledě Vítkovic

Repríza loňského čtvrtfinále, Brňané se představí na ledě Vítkovic
 

B r n o – Kometa po skalpu lídra míří do Ostravy, kde se pokusí vydolovat body v dalším těžkém duelu. Na OSTRAVAR ARÉNU mají Brňané pěkné vzpomínky z března, kdy vyválčili dvě vítězství z prvního a druhého čtvrtfinále a načali tak cestu k druhému titulu. Navázat na sérii vítězství proti Vítkovicím se Kometa pokusí v neděli od 16:00.

 

Vítkovice mají vstup do sezony jako na houpačce. Nový ročník zahájil tým Jakuba Petra třemi výhrami, které vystřídaly dvě prohry. Dvěma dalšími vítězstvími se vrátili do formy, dobré výsledky ale opět zastínily dvě porážky s Třincem a karlovarskou Energií, kde se týmu z třetího největšího města utkání vůbec nepovedlo, když nechali nováčkovi soutěže všechny body po prohře 2:5.

Ostravané v pátek schytali od Energie pětigólový příděl. Foto: Kateřina Macečková.

Hokejisté z Ostravy se však tradičně mohou spoléhat na skvělé výkony svého gólmana. Patrik Bartošák má nejlepší procento úspěšnosti zákroků a to i přes vysokou prohru z posledního kola. Pochlubit se může 94,72%, což ve výsledku dělá průměr 1,78 inkasovaných gólů na jedno utkání.

Naopak v útočných nebo obranných řadách budeme těžko hledat někoho, kdo by svými statistikami vyloženě vyčníval. Nejvíce bodů má na svém kontě Patrik Zdráhal, který nasbíral v devíti utkáních pět bodů (1+4). V obranných řadách se zatím nejvíce prosazuje Peter Trška (1+3). V defenzivní činnosti se mohou Vítkovice tradičně opřít o výkony kapitána Výtiska, který patří s jednatřiceti body k nejlepším hráčům tabulky Radegast Indexu. Tu za září ovládl brněnský bek Michal Gulaši.

Momentka z prvního zápasu loňského čtvrtfinále, které ovládla Kometa v prodloužení poměrem 3:2. Foto: Jiří Grulich.

Oba týmy se střetnou poprvé od loňského čtvrtfinále a zejména duely v OSTRAVAR ARÉNĚ měly pořádný náboj. Kometa si odvezla v březnu do Brna dvě vítězství (3:2p, 3:1) a nakonec se radovala z postupu do semifinále v nejkratším možném čase. Pokud k tomu přičteme i dvě utkání základní části, Brňané porazili Vítkovice už šestkrát v řadě a parta kolem kapitána Čermáka tak bude chtít tuto lichotivou sérii natáhnout o další utkání.

10. kolo TELH
neděle
14. 10. 2018
16:00 hod.
Online přenos
HC Vítkovice Ridera HC Kometa Brno OSTRAVAR ARÉNA, Ostrava
 
 

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál