Poprvé doma! Kometa v úvodním domácím duelu přivítá soupeře z Plzně

B r n o – Čekání je u konce. Po necelých pěti měsících se Kometa opět představí v DRFG areně k extraligovému utkání a těžko si mohla přát na úvod atraktivnějšího soupeře. Pod hrad Špilberk totiž míří loňský vítěz základní části. Plzeňská Škodovka v úvodním duelu porazila Liberec jednoznačně 4:0 a po jednodenní pauze se pokusí znepříjemnit Kometě zisk dalších bodů.

Plzeň startovala nový ročník utkáním proti Bílým Tygrům, které zkrotila hned v úvodní třetině. Ve dvanácté minutě vedli domácí už 3:0 po brankách Vojtěcha Němce, Jaroslava Kracíka a Denise Kindla. Utkání dotáhla do vítězného konce, když tři body pojistil v 52. minutě svou druhou brankou v utkání Denis Kindl a v Plzni mohli slavit první tříbodové vítězství.

Západočechům skvěle vycházejí předsezónní nákupy. První nula pro mladého gólmana Dominika Frodla nebyla žádným překvapením. Už v minulých sezónách za pražskou Slavii ukazoval, že by se s ním do budoucna mělo počítat i v extralize. Vedle Dominika Frodla se pak daří také Vojtěchu Němcovi a velká očekávání se vznáší nad nedávným příchodem Jiřího Novotného z KHL.

Václav Nedorost je další posila pro tým plzeňské Škodovky. Do Plzně přišel z Českých Budějovic. Foto: Milan Podpera.

Co se týká odchodů, pak indiány nejvíce bolí ztráta obranného dua Sklenička - Moravčík, kteří se zkoušejí probojovat do hlavního týmu Montrealu a odchod Tomáše Mertla, jenž znamenal pro Plzeň v základní části 57 bodů. Ostrostřelec zamířil do čínského Kunlunu.

2. kolo TELH
neděle
16. 9. 2018
17:20 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno HC Škoda Plzeň DRFG arena, Brno

Kometa se pokusí navázat na skvělý zápas, který odehrála v Chomutově. Brňané zejména v první třetině jasně dominovali a vytvořili si dvoubrankový náskok, o který sice během utkání přišli, v závěrečné části ale modrobílí využili dvě přesilové hry a obrali Piráty o všechny tři body.

Na výhře v Chomutově se velkou měrou podílel navrátilec Lukáš Nahodil, který se trefil hned dvakrát a jeho druhá branka nese přízvisko vítězná. Útočník s číslem 19 byl po zápase na severu Čech vyhlášen nejlepším hráčem brněnského celku .

Dnes v 17:00 | Muži
HC Olomouc