Příprava se nám povedla, na extraligu jsme připravení, tvrdí Petr Holík

Příprava se nám povedla, na extraligu jsme připravení, tvrdí Petr Holík
 

B r n o – Přípravné období je u konce, extraliga se blíží. Brněnští hokejisté ji zakončili vítězství v duelu CHL proti Berlínu, který zdolali 4:3. Vítězný obrat nastartoval v první části trefou v početní převaze útočník Petr Holík, kterého čeká druhá sezóna v modrobílém dresu. Jak hodnotil nedělní duel a co říká na blížící se start extraligy?

 

Výhra proti Berlínu se nerodila lehce, duel jste museli otáčet...
Je to hodně cenné vítězství, protože není příjemné prohrávat hned zkraje zápasu. Zase se ukázala síla našeho týmu, navíc skvěle zachytal Marek Langhamer a v kritických chvílích nás podržel. Chceme na to zapomenout, ale určitě by se to stávat nemělo. Vždycky chceme dát první gól, ale je důležité, že nás to nepoloží a jsme schopni to otočit.

Cestu k obratu nastartovala vaše přesilovková trefa. Šlo o situaci, která byla nacvičená?
Nevím, jestli to bylo v plánu, nebo nebylo (úsměv). Ode mě bylo v plánu určitě vyjet na střed a vystřelit, a to se povedlo. Těch možností v přesilovce tam máme vždy více, není to jen o jedné variantě. Obrana byla rozhozená a vyšlo to takhle.

Radost přesilovkového komanda po brance Holíka. Foto: Michal Eger.

Zdá se, že vaše lajna s Martinem Zaťovičem a Peterem Muellerem na křídlech se dostala do velké pohody. Je to tak?
V lajně už si sedíme, šance si vytváříme a dáváme i nějaké góly. Přesilovky nám také celkem jdou. Samozřejmě je stále na čem pracovat, ale zatím si rozumíme a snad nám to tak bude klapat i v lize.

Poslední tři zápasy v Lize mistrů jste vyhráli, jste blízko postupu…
Tabulku sledujeme, chceme vyhrávat každý zápas a samozřejmě v CHL postoupit. Věřím, že se nám to podaří.

Příprava na nový ročník se dá považovat jako skončená. Jaká pro vás byla?
Měli jsme trochu jinou letní přípravu, ale celkově to bylo stejné. Co se trénování týče, tak loni jsem začínal v Rusku, a zde je to více individuální. Kondiční trenér se věnuje každému zvlášť, trénuje se individuálně nebo v malých skupinkách.

Brněnský útočník v nedělním duelu s berlínskými Eisbaren. Foto: Michal Eger.

Panuje tedy spokojenost?
V zápase se vždy objeví nějaké chyby, které se dají zlepšit. Troufnu si však říci, že příprava se nám povedla, a na extraligu jsme dobře nachystaní. Hodně jsme trénovali, hráči se na zápasech točili. Nyní máme ještě několik dní na to, abychom se připravili ještě trochu po fyzické stránce.

A jak vypadá situace kolem Martina Erata?
Je s námi v kabině, chodí se dívat. Když má poznatek, tak s ním přijde a poradí nám. To, kdy začne, ví jen on sám.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál