Výhry v přípravě jsou dobré pro naše sebevědomí, uvědomuje si Petr Holík

B r n o – Čtvrteční zápas mezi Kometou a Spartakem Moskva se musel líbit. Za polovinou prázdnin byl k vidění pohledný hokej, hrálo se ve vysokém tempu, duel byl okořeněn velkým množstvím šancí a gólů. Porazit kvalitního soupeře z KHL v silné sestavě, to se jistě počítá. Na plnohodnotnou hokejovou zábavu se přišlo podívat takřka 5000 diváků, kteří viděli vítězství domácího mužstva v poměru 4:2. U dvou gólů byl i útočník Petr Holík, pro kterého to byl vůbec první zápas letní přípravy.

Zápas s účastníkem KLH snesl přísná měřítka, jak jste ho viděl?
Byl to můj první zápas v přípravě, hodně jsem se na něj těšil. Výhru jsem si užíval, navíc přišlo hodně diváků, byl to povedený zápas s výbornou atmosférou.

Také jste do zápasu šli z plné přípravy. Pilujete ještě mnoho věcí?
Samozřejmě, stále trénujeme naplno. V duelu byly dobré momenty, ale zároveň jsme se nevyvarovali chyb. Na ně se podíváme a zapracujeme na nich.

Jak se vám hrálo s novou brněnskou posilou, Američanem Peterem Muellerem?
Hrál jsem s ním od druhé třetiny. Je to šikovný útočník s dobrou střelou, má mnoho zkušeností, dobrou střelu a také dobře vidí. Zkrátka ví, kam má kdy přihrát. Řekli jsme si spolu něco, domluvili se a vycházelo nám to. Pro Kometu určitě super posila.

Petr Holík odehrál v nové sezóně první přípravný duel. Připsal si gól a asistenci. Navíc proměněný nájezd. Foto: Ivo Dostál.

Byl jste minulý týden krátce nemocný, už je vše v pohodě?
Už je to dobré, chviličku trvalo, než jsem se dostal do tréninku, bylo složité to udýchat, ale už je to v pořádku. Vlastně to ani dlouho netrvalo, je to o zvyku a zápasovém tempu. Cítím se lépe a ono to časem přijde.

Ještě se vrátíme k vašemu spoluhráči Muellerovi. Jak působí v kabině po stránce komunikace?
Je to úplný pohodář. Zatím je tu jen krátce, ale problém s ním nebude. Je kamarádský, zasměje se s námi.

Porazit Spartak Moskva, to se musí počítat. Byť to byla jen příprava, odehrát parádní duel s účastníkem KHL, to jistě potěší.
Chceme vyhrávat v přípravě co nejvíc. Je to dobré pro naše sebevědomí. Dá nám to klid do hokejek a pak do celé sezóny. Spartak má určitě skvělý zvuk v Evropě, ale i kdybychom hráli proti někomu jinému, výhra bude mít stejnou váhu.

Dnes v 17:00 | Muži
HC Olomouc