VIDEO: Kometa přestřílela Motor a připsala si další výhru v přípravě

HC Kometa Brno - HC České Budějovice

Branky a nahrávky: 1. J. Hruška (T. Svoboda), 31. T. Svoboda (J. Hruška, Ostřížek), 36. Čermák (Káňa), 36. R. Zohorna (Raška, Mrázek), 52. Dočekal (Vágner, Burian), 58. R. Zohorna (Mrázek) – 22. Žálčík (Mikyska), 53. Pajič (Švihálek, Kuchejda), 58. Mucha (Prokeš). Rozhodčí: Jeřábek, Král - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 5:10, navíc Suchánek 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4095. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 5:1, 5:3, 6:3.
HC Kometa Brno: Čiliak – Šnajnar, Kaberle, Vágner, Malec, Kováčik, Stehlík, Ptáček, Dlapa – T. Svoboda, J. Hruška, Ostřížek – Vondráček, Koreis, Burian – Zohorna H., Čermák (C), Káňa – Mrázek, Raška, R. Zohorna, Dočekal.
HC České Budějovice: Gába – Mucha (C), Bohunický, Pařízek, Vráblík, Žovinec, Suchánek, Kříž – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Žalčík, Pajič, Záhora – Guman, Heřman, Prokeš – Švec, Rob, Vaniš.

B r n o – Další přípravný zápas před domácím publikem Kometa zvládla. Sice byl v polovině duelu výsledek těsný 2:1, ale pak následovala neskutečná čtyřvteřinová pasáž, kdy domácí dvakrát udeřili a bylo prakticky rozhodnuto. Za stavu 5:1 svěřenci kouče Hadamczika trochu polevili a Motor toho dvakrát dokázal využít. Nicméně Brno si výsledek pohlídalo a i díky dvěma trefám Radima Zohorny vyhrálo 6:3.

Trenér Komety Alois Hadamczik dal proti Budějovicím příležitost širšímu kádru, někteří zkušenější borci tak zůstali pouze v hledišti. Neplatí to však o střelci Janu Hruškovi, který hned po pětadvaceti vteřinách hry překonal brankáře Gábu střelou mezi betony - 1:0. Domácí byli v první třetině o něco víc aktivnější, přesto Motor také nezapomněl ohrozit Čiliaka. Zajímavou ranou se prezentoval Švec, ale slovenský gólman vyškrábl puk pravým betonem. V závěru prvního dějství ještě pálil Burian, ale skóre se nezměnilo.

Do druhé třetiny vstoupili pro změnu lépe hosté, kteří se po čtyřiasedmdesáti vteřinách dočkali vyrovnání. V přečíslení dva na jednoho přihrál Mikyska na volného Lukáše Žálčíka, jehož pumelice zapadla za Čiliakova záda - 1:1. Jihočeši nehráli vůbec špatně a dál zlobili brněnskou obranu, ale místo vedoucího gólu inkasovali několik těžkých direktů v řadě. Začalo to Hruškou, jenž napřáhl z mezikruží, Gába vyrazil kotouč pouze na Tomáše Svobodu, který pohotově zakončil 2:1.

A aby toho nebylo málo, Brňané neuvěřitelně během čtyř vteřin dokázali dvakrát skórovat. Nejprve vystřelil Čermák a nešťastník Vráblík si srazil puk do sítě - 3:1. O zmíněnou chvíli později se před bránu šikovně natlačil Raška a Radim Zohorna z těsné hranice brankoviště propasíroval touš do budějovické klece - 4:1.

Poslední část krom šancí nabídla také nefalšovanou bitku mezi Káňou a Suchánkem, pěstní souboj dopadl nerozhodně, jen v trestech se poněkud lišil. Káňa dostal klasických 2+2, kdežto Suchánek za rvačku a za zákrok do oblasti hlavy a krku vyfasoval celkem šestnáct trestných minut. Domácí přesilovku dokázali využít, střílel Vágner a dobře tečoval Martin Dočekal - 5:1. Budějovice v závěru ještě dvakrát upravily výsledek, Rok Pajič si najel na pravý kruh a střelou přes obranu propálil Čiliaka - 5:2. Poté napřáhl Ján Mucha a málem protrhl síť - 5:3.

Na góly bohatý večer ukončil svou druhou brankou Radim Zohorna, který využil šikovnosti Mrázka a svého důrazu v brankovišti - 6:3. Po skončení utkání se jely nájezdy, jedinou trefou se blýskl hostující Martin Heřman.

Karel Beran: Přijel soupeř, který je na rozhraní 1. ligy a extraligy. Odehrál dobré přípravné zápasy s extraligisty. První třetina byla vyrovnaná, po druhé jsme už vedli větším rozdílem. Škoda závěru, kdy jsme si to trošku zkomplikovali. Jsme spokojení, že mladí hráči odehráli dobrý zápas. Čtvrtá lajna i obránce Šnajnar, který má za sebou první utkání. Za vítězství jsme rádi, ale nesmíme jej přecenit.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně