.

První výhra v novém roce! Kometa udolala Kladno a veze tři body

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 19. Černošek, 49. Zagrapan (Dragoun) – 4. Němec, 22. Dočekal (Zohorna, Kuboš), 54. T. Svoboda (Němec). Rozhodčí: Minář, Homola – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 850. Střely na branku: 22:16. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3. Hráči utkání: Marek Zagrapan - Vojtěch Němec.
Rytíři Kladno: Chábera – Kaberle, Růžička, Doudera, Černošek, P.Hořava, Jankovič – M.Hořava, Dragoun, Bílek – Kuchler, Patera (C), Tenkrát – Rudovský, Zagrapan, Havlíček – Strnad, Lukáč, Eberle.
HC Kometa Brno: Čiliak – Hanzlík, Dujsík, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš – J. Hruška, Čermák (C), Novotný – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, Zohorna, Dočekal – Wasserbauer.

K l a d n o / B r n o – Po třech prohrách v novém kalendářním roce si hokejisté brněnské Komety konečně připsali vítězné utkání, stalo se tak v neděli na kladenském stadionu. Brňané v zápase ani jednou neprohrávali, domácí sice dvakrát dokázali dotáhnout jejich náskok, na přesilovkovou trefu Tomáše Svobody z 54. minuty ale již odpověď nenašli. Kometa tak letos podruhé proti Rytířům uťala svoji třízápasovou sérii proher a může se začít připravovat na dalšího soupeře. Tím budou v pátek hokejisté Karlových Varů.

Všechno zlé je k něčemu dobré. Brněnská Kometa do utkání 38. kola Tipsport extraligy nevstoupila nejlépe, hned po třech minutách se musela bránit kladenské přesile při vyloučení obránce Dujsíka. Místo nebezpečných kombinací kolem branky Marka Čiliaka unikl všem domácím brněnský útočník Vojtěch Němec a střelou pod horní tyč Cháberovy brány se nemýlil – 0:1.

Po letošní šesté trefě Komety ve vlastním oslabení začali domácí ještě více úřadovat, svým pohybem si vynutili dlouhou početní výhodu pěti proti třem, která se jim ovšem využít nepodařila. Dvě velké tutovky sice měli Kuchler s Paterou, mrštný Čiliak byl ale vždy na svém místě. Po polovině první třetiny dostali nabídku klasické početní výhody i Brňané, ani oni ji ale zužitkovat nedokázali, byť Jan Káňa byl po chytrém pasu od Tomáše Svobody velmi blízko brněnskému navýšení skóre.

Místo navýšení tak do první sirény došlo k dorovnání výsledku. Po ráně Bílka z pravého kruhu se k vyraženému puku dostal Marek Černošek, který již neměl mnoho problémů trefit odkrytou část brněnské brány – 1:1.

Ze začátku druhé části se ale Kometa vrátila zpět do vedení. Dlouhé čekání na branku uťal Martin Dočekal, který ránou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Trefil se tak téměř po třech měsících a ukončil své dlouhé trápení. Kladenští se vzápětí hnali znovu za vyrovnáním, v útočném pásmu byli živější, pohyblivější, na skvělého Čiliaka ale nevyzráli. Jednu z největších šancí na srovnání měl domácí Kuchler, sám před ležícím Čiliakem ale zamířil jen do výstroje brněnského gólmana. Závěr druhé třetiny dokázali Brňané ubojovat a do kabin odcházeli s jednobrankovým náskokem.

Úvod třetí části přinesl několik krušných momentů na obou stranách. Nejprve mohli Brňané ve vlastním oslabení přidat třetí branku, Jan Hruška ale po samostatném úniku zvolil zakončení mezi nohami a trefil přesně Cháberovu náruč. Vzápětí se sám na brankáře na druhé straně rozjel Dragoun, jeho zakončení již bylo provedeno pečlivěji, skvělý Čiliak však domácího útočníka vynuloval.

Na další akci Kladenských ale byl již třiadvacetiletý brankář krátký. Nová akvizice v kladenském dresu Marek Zagrapan se z pravého křídla natlačil až před brněnskou bránu, kde střelou k tyči zaskočil Čiliaka – 2:2.

Vyrovnaný stav utkání však znovu dlouho nevydržel. Kometa dostala v závěrečné desetiminutovce teprve druhou přesilovou hru v utkání, kterou po necelé minutě využila. Tomáš Svoboda si srovnal puk na levém kruhu pro vhazování a přesnou bombou do šibenice nedal Cháberovi šanci – 2:3. Skóre se již do konce zápasu neměnilo. Domácí sice zvýšili své obrátky na maximum, ke kýženému srovnání je nedovedla ani závěrečná hra bez brankáře.

KLA Jiří Čelanský: Bohužel naše utkání se podobají jako vejce vejci. Nehrajeme špatně, ale nedáváme góly ani z jasných příležitostí. Proto jsme dneska zase na důležité body nedosáhli.
KOM Vladimír Kýhos: Po páteční prohře s Třincem jsme potřebovali bodovat. Začali jsme velice dobře, dali úvodní gól a mohli přidat i další branky, ale v závěru první třetiny jsme inkasovali. Ve druhé části nás Kladno dostalo pod tlak, ale gólman Čiliak i ostatní hráči v defenzivě vzorně bojovali. Když jsme vedli 2:1 chtěli jsme utkání dotáhnout do vítězného konce, ovšem po naší chybě domácí srovnali. Přesto nám následně vyšla přesilová hra a výsledek jsme si již pohlídali až do samého závěru.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně