Poprvé venku bez bodu. Druhou čtvrtinu soutěže zahájila Kometa prohrou na ledě Třince

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 27. Hrňa (Marcinko, M. Doudera), 32. Martin Růžička (Hrňa, Rákos), 46. Martin Růžička (O. Kovařčík, Marcinko), 60. Martin Růžička (Rákos) – 29. Mallet (Nahodil, Gulaši). Rozhodčí: Pražák, Hradil - Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4199. Střely na branku: 24:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1. Hráči utkání: Martin Růžička - Alexandre Mallet.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček (C), Linhart, Bartko, D. Musil, Adámek – Dravecký, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Hrňa, Rákos, Irgl – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala.
HC Kometa Brno: Čiliak – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Mlčák – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Dočekal, V. Němec, Haščák – Mallet, Nahodil, H. Zohorna.

B r n o – Druhou čtvrtinu soutěže odstartovala Kometa na ledě Třince. Lídr tabulky hrál po celé utkání s těžkým soupeřem vyrovnanou partii, jenže rozhodovaly přesilovky. Třinec využil hned dvě, což bylo klíčové. Brňané měli šance, hráli na začátku třetí části dvě početní výhody v rychlém sledu, ale gólově se neprosadili. Vůbec poprvé v sezóně se vrací z venkovního ledu bez bodu.

Úvod duelu mezi prvním a třetím celkem tabulky začal přesilovkou pro domácí družinu. V ní měl zkraje třetí minuty šanci Ciencala, jenž obdržel křižný pas před okrytou branku, tu však v dobré pozici přestřelil. Kometa měla první možnost otevřít skóre o tři minuty nato, kdy Gulaši vysokou žabičkou vysunul dopředu Hrušku, centr první lajny skákavý dojel, ale z blízkosti jej přes Hrubce nepřehodil. Na druhé straně Rákos s Irglem vybojovali puk pro Hrňu, jenž byl sám v mezikruží, ale Čiliak jeho střelu k tyči skvěle zlikvidoval.

Další dobrou šanci Brna měl v patnácté minutě Čermák, který se umně protáhl mezi dvěma beky, ocitl se sám před Hrubcem, ale trefil jej jen do betonu. Kotouč se odrazil příhodně před Svobodu, jenže ani ten se svou dorážkou neuspěl. V poslední zajímavé akci první periody byl Zaťovič, který se vřítil po pravém křídle sám na Hrubce, svůj blafák do forhendu na dlouho hůl ale nedovedl do zdárného konce.

Druhou část načaly další dvě přesilovky Třince, přičemž tu druhou Oceláři dokázali využít. Marcinko poslal zpoza branky zadovku na Erika Hrňu, ten si rychle nabruslil do mezikruží a prudkou střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. Odpověď Brna však na sebe nenechala dlouho čekat a za sto vteřin bylo vyrovnáno. Nahodil ujel po pravé straně do brejku, kolem beka naservíroval kotouč Alexi Malletovi a ten jej z první zametl pod víko prázdné branky – 1:1. Gólově výživná část hry pokračovala a domácí si opět v přesilovce vzali zpět ztracené vedení. V přesilovce načasoval Hrňa prudkou křižnou přihrávku na levý kruh Martinu Růžičkovi a ten se trefil přesně pod břevno odkryté svatyně modrobílých – 2:1. Dvě minuty nato zahrozili Třinečtí také v oslabení, nicméně aktivní Hrňa v přečíslení 2 na 1 zaduněl svou ranou jen o zadní mantinel.

Na začátku třetí části měla Kometa k dispozici hned dvě dvouminutové přesilovky v řadě. Což o to, šance by byly, ale Hrubec je dokázal pochytal. Největší šanci měl v této pasáži utkání Haščák, jenže trefil pouze boční síť. A tak vzápětí udeřilo na druhé straně. Podruhé v zápase se trefil domácí Martin Růžička, který se ocitl na brankovišti a dopravil touš do sítě. Na kontakt mohl Kometu dostat Hynek Zohorna, leč z dobré pozice jen těsně minul bránu.

Hosté zkusili v závěru power-play, vzali si oddechový čas, ale snížení se nekonalo. Naopak, do prazdné se trefil Martin Růžička a připsal si hattrick. Kometa tak vůbec podruhé v sezóně nezískala ani bod. Venku odjela poprvé s prázdnou.

TRI Marek Zadina: Vítězství se nerodilo jednoduše. Víme, že Kometa má výborný mančaft, ale musím poděkovat hráčům, že zápas zvládli výborně. První třetina byla z obou stran opatrná. My jsme v ní neměli pohyb, možná, že jsme v ní tahali i za kratší konec, ale od druhé třetiny jsme se začali zvedat a využité přesilovky nás poostavily na nohy. Pak se do toho kluci dostali. Myslím, že odehráli výborný zápas a parádně odbránili i přesilovky Komety.
KOM Petr Haken: První třetinu se oba týmy rozjížděly. Bohužel my jsme dnes dostali dvě branky v oslabeních. Myslím si, že to rozhodlo, protože my jsme v přesilovkách produktivní nebyli. To byla naše velká zbraň, tentokrát nebyla využitá. To byl dnes ten nejdůležitější parametr, v čem se dnes zápas zlomil a v čem byl Třinec lepší.

Zápasy v sezóně

1.kolo