Brno bylo efektivní a nad Kladnem vydřelo tři body

Brno bylo efektivní a nad Kladnem vydřelo tři body

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 28. Divíšek (Hubáček, Ovčačík), 46. Brabenec (Huml), 60. Dopita - 49. Diviš (Patera) . Rozhodčí: Homola, Šindler - Jelínek, Pešek . Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 19:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HC Kometa Brno: Hovi - Bičánek, Richter, Houdek, Ovčačík, Mojžíš, Ostrčil, Kempný, Novák - Erat, Dopita, Varaďa, Dlouhý R., Divíšek, Brabenec (C), Procházka R., Meidl, Huml, Šindel, Ludvík, Hubáček
Rytíři Kladno: Cikánek - Kameš, Kaberle, Mrázek, Šmach, Toman, Dlouhý J., Trončinský, Procházka L. - Diviš, Patera (C), Eberle, Valský, Stieler, Bělohlav, Bílek, Kalla, Frolík, Procházka M., Gengel, Kuchler

B r n o - Třetí zápas play out se v hale Rondo nesl ve jménu souboje kladenských hráčů s brankářem Hovim. Radovat se nakonec mohl druhý zmíněný, který si poradil se čtyřiceti střelami svého soupeře. Dílo dokonali úspěšně střílející Divíšek, Brabenec a do prázdné brány Dopita. Brno tak získalo velice důležité tři body, kterými od sebe Kladno odsunulo na sedm bodů.

Komentář k zápasu

Kladno vstoupilo do utkání s větší aktivitou než Brno. Domácí působili poněkud rozpačitě, o čemž vypovídá i poměr střel v první části, který činil 2:12 ve prospěch hostů. Ti se také jako první dostali do vážnější šance. Eberle se zkusil prosadit z levé strany, ale Hovi úspěšně zasáhl. Vyražený puk se však ještě dostal k Divišovi, který se pokusil puk dotlačit do sítě, ale znovu ztroskotal na finském brankáři. V sedmé minutě jsme tedy branku neviděli. Gól nebyl souzen ani o pár chvil později Ludvíkovi, ten měl po přihrávce Meidla na mezikruží ideální pozici k ohrožení hostující svatyně. Brněnský útočník jen těsně minul pravou tyč.

Kladenský tým se šancí Brna nenechal rozhodit a dal o sobě znovu vědět v jedenácté minutě. Kalla našel pohotově zpoza brány Bílka, který byl před Hovim úplně sám, ale stejně jako v případě Ludvíka bránu minul s tím rozdílem, že puk poslal těsně tyče levé. Důležité okamžiky na obou stranách však měly teprve přijít. Běžela třináctá minuta a Martin Procházka zachytil brněnskou rozehrávku, načež se řítil po pravé straně a tvrdě vypálil. Hovi za sebou slyšel jen cinknutí břevna! Horní tyč zvonila i na druhé straně a dokonce muselo přijít na řadu i video. Divíšek se totiž po své střele z mezikruží radoval, ale puk brankovou čáru nepřešel. Zbytek třetiny se odehrával ve vzájemném dobývaní obou útočných třetin a nic zajímavého se již v první dvacetiminutovce nestalo.

Druhé dějství se neslo v podobném duchu jako dějství první. Kladno opět Kometu výrazně přestřílelo, ale Hovi byl nadále neprůstřelný. Na začátku třetiny zlikvidoval šanci Bílka i Tomana. Hosté sice nebyli efektivní, Brno však ano a svoji první přesilovou hru v utkání také přetavilo ve vedoucí branku. Ovčačík se na modré natáhl na vyhození Kladna a z první jej vrátil k levé tyči na Petra Hubáčka, který dobře přes hůl posledního obránce Kladna našel žabičkou Tomáše Divíška, který si puk bruslí u pravé tyče zpracoval a zavěsil pod břevno - 1:0. Brno po vstřelené brance na chvíli převzalo otěže utkání, i díky další početní výhodě. V ní se do velké příležitosti dostal Divíšek, který se prosmýkl mezi Františkem Kaberlem a Kamešem, ale proti jeho střele se blýskl zákrokem lapačkou Cikánek.

Pak už se ovšem do šancí zase tlačili převážně hosté. Blízko k brance mělo Kladno v třiatřicáté minutě. Diviš střílel z pravého kruhu. Výborný zákrok vytasil Hovi, který puk vykopl, dostal se však mimo bránu a dojíždějící Bělohlav málem usměrnil vyražený puk do brány. Takřka vzápětí přišla další zajímavá akce Kladna. Kaberle viděl, že mu v cestě stojí hodně hráčů, tak zkusil štěstí. Puk mezi těly proletěl až na Hoviho, který jej vyrazil před sebe. Poté ještě dorážel Eberle, ten však přestřelil ke své smůle bránu. Samozřejmě i Brno se snažilo o ohrožení hostující branky, ale jeho snahy se nesetkaly s úspěchem. Přesto se Kometa mohla těšit po dvou třetinách z velmi cenného vedení, vzhledem k tomu, že za čtyřicet minut dokázala Cikánka donutit jen k šesti zákrokům. Naopak Hovi si připsal rovných 28 zásahů.

Závěrečná část začala aktivitou Geusu. Možný tlak Kladna byl ovšem utnut druhou brněnskou brankou. Neuvěřitelnou bojovnost ukázal Ivan Huml. Na obránci Kladna vybojoval v pravém rohu kluziště téměř ztracený puk a po kličce dalšímu hráči Kladna se vydal po čáře k bráně. Nakonec v pádu nahrál najetému Kamilu Brabencovi, kterému stačilo do přihrávky jen položit hůl – 2:0. Hosty inkasovaný gól vyvedl z míry a Kometa je začala dostávat pod tlak, ovšem tato brněnská euforie trvala jen do devětačtyřicáté minuty, kdy se k puku u levého mantinelu dostal Richard Diviš, dokázal se probít až před Hoviho a úspěšně zakončil. Dal tak Kladnu velkou naději na srovnání – 2:1 Tato kladenská naděje trvala i po šanci Ludvíka, který tvrdě vypálil a puk se po zákroku Cikánka, málem došoural do brány, nakonec jen těsně minul levou tyč. Největší tlak Geusu přišel při vyloučení Varaďi. Hosté Kometu sevřeli, ale můžeme uvést jen jednu jejich vážnější možnost. Kaberle si všiml špatného střídání domácích a našel ujíždějícího Pateru. Ten musel udělat kličku do proti směru jízdy a vystřelil jen do Hoviho. V závěru se Kladno muselo ve snaze o vyrovnání pokusit o power-play, čehož dokázal využít Jiří Dopita a střelou do prázdné brány definitivně přisoudil tři body Kometě – 3:1.

Ohlasy trenérů

KOM Vladimír Jeřábek: Hokej to nebyl nijak krásný. Všechno bylo upracované. Věděli jsme, že má Kladno za sebou šňůru, kdy třikrát neprohráli, což se na ledě ukázalo. Jednoznačně nás podržel Sasu a důležitým krokem bylo, že jsme šli do vedení. Když jsme pak utekli na 2:0, začali jsme věřit tomu, že bychom to mohli dohrát.
KLA Petr Kasík: Hokej je sport a i takové zápasy se hrají. Hráči podali výborný výkon, ale nedávali jsme góly. Soupeřova brána pro nás byla zakletá. Zápasy se hrají na góly, a protože jich dal soupeř o dva více než my, vyhrál.
 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Zápasy v sezóně

4.
Kladno - Kometa
KLA - KOM
17.
Kometa - Kladno
KOM - KLA
30.
Kladno - Kometa
KLA - KOM
43.
Kometa - Kladno
KOM - KLA
55.kolo
Kometa - Kladno
KOM - KLA
58.kolo
Kladno - Kometa
KLA - KOM
61.kolo
Kometa - Kladno
KOM - KLA
64.kolo
Kladno - Kometa
KLA - KOM


Související články

Preview

Reportáž

Ohlasy

 

Statistiky zápasu


Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál