Mladší dorostenci válí! Vítkovice deklasovali 2:7 a připisují si jedenáctou výhru v řadě.

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 6. Novák (Nečas), 13. Nečas (Süss, Zábranský), 16. Král (Nečas, Zábranský), 17. Krejčí (Král, Zábranský), 32. Zábranský (Škvrně), 38. Nečas, 56. Matula (Krejčí), 17. Sojka (Gřesík, Pastor), 49. Gřesík. Rozhodčí: Šeděnka - Cirkl, Janda. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 156. Střely na branku: 26:31. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 2:6, 2:7.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Juránek - Kaláb, Malík, Bílý, Ficek, Šulák - Fridrich, Konečný, Vondál - Cháňa, Pastor, Baláž - Vícha, Urban, Gřesík - Sojka
HC Kometa Brno: Dostál - Jeřábek, Zábranský, Kučera, Král, Buchal, Holemý, David - Novák, Klenec, Kavický - Škvrně, Krejčí, Matula - Süss, Svoboda, Kunc - Čajkovič, Novák, Nečas

Brněnští mladíci zavítali v rámci 33. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu na led Vítkovic, přičemž domácímu celku dali pramalou šanci. Již po první třetině vedla Kometa o tři branky, v průběhu zápasu k nim však dokázala přidat ještě další tři a bylo vymalováno.

Do první periody vlétli Brňané jako uragán. Nejprve v páté minutě otevřel gólové konto Matěj Novák, o několik minut později ho následoval Martin Nečas. A jak se říká, do třetice všeho dobrého. Šestnáctá minuta znamenala další přesnou trefu Komety, tentokráte z hole Filipa Krále. Domácí celek na onu nepříjemnou situaci odpověděl první gólovou akcí Kristiána Sojky . Brno však dokázalo ještě před zazněním první sirény jednou skórovat. Petr Krejčí završil čtvrtou brankou první třetinu a Brno mohlo jít s pocitem dobře odvedené práce do šaten.

Druhá dvacetiminutovka přinesla další dva góly z řad Brna. O pátou branku se postaral Libor Zábranský, šestou trefu zařizoval Martin Nečas.

V posledním dějství se pak domácí pokusili utišit svou bolest druhou gólovou akcí, která vzešla z čepele Davida Gřesíka . Kometa na tuto událost zareagovala opět přesnou palebnou akcí, tentokrát v podání Jakuba Matuly . Další gól už do konce utkání nepadl, a tak mohlo Brno začít slavit naplno. Libor Zábranský a Martin Nečas si navíc připsali do statistik další čtyři body. Zábranský za jeden gól a tři asistence, jeho spoluhráč pak přesně mířil dvakrát a stejným počtem u gólu asistoval.