.

Dva neuznané góly. I přes to porazil mladší dorost třinecké Oceláře

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 17. Škvrně (Jeřábek), 32. Nečas (Král, Gajarský), 51. Süss (Zábranský, Král), 52. Süss (Škvrně). Rozhodčí: Dědek – Čelechovský, Zapletal. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 38:34. Průběh utkání: 4:0.
HC Kometa Brno: Dostál – Jeřábek, Zábranský, Kučera, Král, Vašíček, Gloz, Mikyska (C) – Novák, Gajarský, Škvrně, Krejčí, Matula, Süss, Čajkovič, Novák, Nečas
HC Oceláři Třinec: Prokop – Adámek, Klocek, Krzak, Michálek, Rufer – Najsar, Korčák, Raška, Przybyla, Roman, Kalus, Hrehorčák, Plandor, Papaj, Hladoník (C)

B r n o – Ve středu přijeli do Brna mladší dorostenci Třince. V první i druhé třetině dokázala Kometa vsítit po jednom gólu. Ve skutečnosti se ale puk dostal za záda hostujícího gólmana čtyřikrát. Jednou ale gól nebyl uznán z důvodu kopnutí puku do branky. Po druhé kvůli hře vysokou holí. Ve třetím dějství si připsal dva góly Jan Süss v rozmezí sedmnácti sekund.

První třetina nabídla několik nepřesných přihrávek a tři vyloučení. Ve dvanácté minutě se dostal do první gólové šance hostující kapitán Jan Hladoník, ten ale nedokázal dorazit opuštěný kotouč na brankovišti díky důrazu brněnského beka. Po nevyužité přesilovce se v sedmnácté minutě radovali ale domácí. Autorem prvního gólu byl Marek Škvrně. V posledních sekundách třetiny se ještě Kometě podařilo vstřelit druhý gól, ten ale rozhodčí neuznal kvůli tomu, že puk byl do branky kopnut. Jan Novák se tak radoval zbytečně.

V úvodu prostřední části se Brno dostalo do přečíslení. Na jeho konci byl pokus Martina Nečase, jenž nedokázal usměrnit rychlou přihrávku do sítě. S šancemi se v těchto dvaceti minutách nešetřilo. Další gól si připravil opět domácí tým. Po polovině periody se dobře před brankou postavil Martin Nečas, který tečoval nahozený puk od modré až za záda Oskara Prokopa. Tři minuty před druhou sirénou domácí dostali čtvrtý puk do sítě Třince, zároveň to ale byl druhý neuznaný gól. Nahození Süsse totiž tečoval jeho spoluhráč vysokou holí.

I v závěrečné části bylo k vidění spoustu příležitostí. Nejprve Maxim Čajkovič přestřelil brankovou konstrukci Ocelářů. I hosté si vytvořili dobré příležitosti ke skórování. Jednu měl Przybyla, jenže nedokázal trefit bekhendem poskakující puk. Ke slovu se dále dostala Kometa. V čase 50:59 Jan Süss vyslal kotouč, který nakonec přešel přes brankovou čáru. Uběhlo sedmnáct sekund a tentýž hráč se dostal do úniku, který zakončil přesnou střelou do levého horního růžku – 4:0. V posledních devíti minutách ještě zkusili hosté zahrozit, ale Lukáš Dostál si v tomto utkání připsal čisté konto.

KOM Libor Zábranský: Kluci hráli výborně. Jsme spokojeni, jak přistupují k tréninku a k zápasům. Celkově si myslím že jsme byli lepší a ten výsledek tomu odpovídá. Na porážku 2:7 z Třince se nekoukáme. Ten zápas se nám nepovedl, to je hokej.
TRI Vlastimil Wojnar: Kometa byla vyloženě lepší. Vyšly jí přesilovky, na rozdíl od nás. Co víc dodat.

Zobrazit kompletní fotogalerii