Skvělý start! Kometa ovládla moravské derby a slaví první výhru sezóny

PSG Zlín - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 6. Bukarts (P. Holík, Říčka), 21. P. Holík, 42. Kotvan – 18. M. Kvapil (M. Erat, Štencel), 35. V. Němec (Haščák), 37. Haščák (V. Němec, J. Káňa), 51. M. Kvapil (M. Erat), 60. Zaťovič. Rozhodčí: Hejduk, Souček - Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6169. Střely na branku: 21:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5.
PSG Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák, Horák, Bořuta, Žižka, Matějíček, Holomek – Říčka, P. Holík, Bukarts – O. Veselý, Vlach, Honejsek – Kubiš, Podešva, Okál – J. Ondráček, Chytil, Šťastný.
HC Kometa Brno: Čiliak – Gulaši, Kováčik, Malec, D. Mikyska, O. Němec, Štencel, Trška – Čermák, Dočekal, M. Erat – Hruška, J. Káňa, Haščák – M. Kvapil, Nečas, V. Němec – Vincour, T. Vondráček, Zaťovič – H. Zohorna.

Z l í n – Vítězný vstup do nového ročníku Tipsport extraligy slaví tým hlavního kouče Libora Zábranského. Brňané sice dvakrát v utkání ztráceli na svého soupeře jednu branku, ve druhé třetině však otočili skóre Vojtěch Němec s Marcelem Haščákem a vítěznou branku duelu si v padesáté minutě připsal na své konto Marek Kvapil. Vítězství pečetil do prázdné brány Martin Zaťovič a Kometa si veze do Brna všechny tři body.

Hned úvodní střídání první letošní extraligové třetiny přineslo aktivitu na hokejky brněnského celku. Nečas hned po prohraném vhazování vybojoval kotouč a se svými křídly Eratem a Kvapilem se vrhal vstříc Kašíkova brána, první horké chvilky ale zlínský brankář ustál. Na druhé straně šikovně tečoval Bořuta, kotouč ale naštěstí pro modrobílé barvy nezamířil mezi tři tyče.

Od čtvrté minuty se začala pomalu, ale jistě, rozehřívat také vrátka na trestných lavicích obou celků. Celkem čtyři vyloučení na každé straně v průběhu úvodní periody viděli diváci na Zimním stadionu Luďka Čajky. Nejprve dostal k dispozici dvojnásobnou početní převahu Zlín, kotouč se po střele od modré čáry odrazil přesně na hokejku Robertse Bukartse, který v šesté minutě otevřel skóre utkání. Další dvojnásobné oslabení parta kolem kapitána Leoše Čermáka ustála, stejnou výhodu naopak dostala po šestnácti minutách hry a první brněnská lajna opět prokázala svoji neuvěřitelnou sílu. Martin Erat vybídl na levém kruhu volného Marka Kvapila, který našel místo pod přesouvajícím se Kašíkem – 1:1.

Druhou dvacetiminutovku odstartovalo nedorozumění v brněnské obraně. Ondřej Němec nešťastně ztratil kotouč u Čiliakovy svatyně, toho využil Petr Holík, který měl dost času zamíchat s kotoučem a nakonec i s notnou dávkou štěstí procedil černou pryž do sítě. Následně svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského přečkali dvě oslabení, když museli na trestnou lavici usednout Ondřej Němec a o pár minut později také Jan Káňa. V pětatřicáté minutě bylo v brněnském kotli opět hodně veselo. Vojtěch Němec se ujal puku ve středním pásmu, vystřelil zpoza obránce Žižky a kotouč se záhadně odrazil až za brankovou čáru – 2:2. O pár chvil později se poprvé v utkání dostal do vedení celek z jihu Moravy, když Marcel Haščák dobře sledoval odraz od Kašíka po akci Vojtěcha Němce a zejména díky svému důrazu otočil skóre utkání na 2:3.

I třetí třetinu začali ševci lépe než hostující tým. Svěřenci Rostislava Vlacha dostali ve dvaačtyřicáté minutě k dispozici početní převahu, kterou už po pěti sekundách využil Oldrich Kotvan a domácí měli opět důvod k radosti. Aktivnější Kometa však opět našla odpověď na inkasovanou branku a opět u toho byl brněnský ostrostřelec Marek Kvapil. Muž s číslem 91 na zádech převzal kotouč od Erata, prokličkoval útočným pásmem a po pěkné stahovačce trefil kotouč přesně mezi Kašíkovy betony – 3:4. Dvě minuty před koncem si domácí vybrali možnost oddechového času a odvolali Libora Kašíka s nadějí na vyrovnání. O něco větší šanci dal beranům brněnský kapitán Leoš Čermák, který se nechal v závěru utkání vyloučit za nedovolené bránění, po pětadvaceti sekundách zlínské přesilovky však vybojoval kotouč Martin Zaťovič a svůj únik zakončil střelou do prázdné brány – 3:5.

Brňané si tak připisují do extraligové tabulky tři body a vyhlíží první domácí utkání, které sehrají již v neděli od 17 hodin proti hradeckému Mountfieldu.

První start Martina Nečase

Svůj první zápas v Tipsport extralize si připsal talentovaný mladý útočník a střelec hattricku z utkání proti Znojmu Martin Nečas (17 let). Po boku Martina Erata a Marka Kvapila odehrál útočník s číslem 88 na dresu celkem přes šestnáct minut a připsal si dvě střely na branku.

ZLN Rostislav Vlach: Jsem spokojen s nasazením hráčů. První třetina mohla mít z naší strany o gól víc, ale měli jsme tam trošku problém v kombinaci a nasazení bylo možná až moc extrémní. Brno to odehrálo spíše tak, že si počkali na naše chyby a dali góly, takže nasazení jsme měli dobré, ale takticky jsme spíše zklamali.
KOM Kamil Pokorný: První kolo, obrovské nasazení, obě mužstva měla plno sil, ale byla vidět velká nervozita, z toho také pramenily chyby, fauly a bylo jich hodně. V úvodu jsme to ustáli s jedním obdrženým gólem, pak jsme ve výhodě vyrovnali také my. Druhou třetinu jsme byli lepší, ačkoliv jsme začali nešťastně a také jsme měli štěstí, vedli jsme 3:2. Třetí třetinu jsme to už strhli na svou stranu. Byl to nervózní zápas, mužstvu chci poděkovat, že to zvládli a respekt před soupeřem, který také hrál dobře.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně