Kometa žije! Ve skvělém i tvrdém utkání přetlačila Chomutov a vynutila si čtvrtý zápas

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 28. Čermák (TS), 44. H.Zohorna (Špirko, Kováčik), 45. Špirko (Trška, H.Zohorna) – 21. Račuk (Tomica, Červenka), 51. Kaše (Kämpf). Rozhodčí: Lacina, Pešina – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7414. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2. Hráči zápasu: Rastislav Špirko - Robert Kristan.
HC Kometa Brno: Čiliak – Kaberle (A), Kozák, Hanzlík, Kováčik, Trška, Malec, Šnajnar – Ostřížek, Čermák (C), H. Zohorna – Káňa, Hruška (A), Špirko – Dočekal, Raška, Dostálek – Burian, Koreis, Mrázek – R. Zohorna.
Piráti Chomutov: Kristan – Skinner, Rutta, Tejnor, Valach, Pereťjagin, Harant, Šidlík – Tomica (A), Červenka, Račuk – Vondrka (C), Růžička, Hřebejk (A) – Sklenář, Kämpf, Květoň – Dušek, Kaše, Ölvecký – Šidlík.

B r n o – Hokejisté brněnské Komety ve vyhroceném duelu zdolali Chomutov v poměru 3:2 a vynutili si čtvrté utkání, které se odehraje zítra. Modrobílí sice svého soupeře v úvodních dvou třetinách přehráli, stav byl ovšem nerozhodný 1:1. Ve třetí části brněnští hokejisté získali možnost dvou přesilovek pět na tři a obě využili, když se prosadili Hynek Zohorna a Rastislav Špirko. Tomáš Malec poté za zákrok na Dominika Tejnora obdržel trest pět minut plus do konce utkání. Hosté v dlouhé početní převaze sice skórovali, ale vyrovnat se jim i přes závěrečný tlak nepovedlo.

Úvodní třetina patřila hokejistům Komety, kteří svého soupeře jasně přehráli a vypracovali si několik vyložených šancí. Modrobílí ovšem podobně jako v úvodních dvou duelech série tratili v koncovce. Káňa našel před bránou volného Špirka, jemuž zakončení zhatil včasný obranný zákrok Rutty, zanedlouho poté vystřelil Valach puk do hlediště a domácí si zahráli první početní převahu. Čermák nahrál na pravý kruh Ostřížkovi, jehož střelu z první dokázal eliminovat přesouvající se Kristan. V polovině 11. minuty získali domácí možnosti další početní převahy, ale ani tu nedokázali svěřenci Libora Zábranského proměnit. Nejblíže skórování byl kapitán Čermák, který z mezikruží netrefil odkrytou klec. Po skončení početní převahy dostal dobrou přihrávku před bránu Raška, ale mladý brněnský forvard poslal kotouč těsně nad břevno Kristanovy brány. Na konci úvodní části se začali v útoku osmělovat i hosté. Červenka našel před bránou Tomicu, jehož ovšem vychytal připravený Čiliak.

Hostům náramně vyšel vstup do druhé části. Na konci 21. minuty při rychlém protiútoku nahrál Tomica před bránu Marku Račkovi, který překonal přesouvajícího se Čiliaka. Zanedlouho poté mohli piráti své vedení navýšit: po dvou faulech měli možnost dvou přesilových her. Nejen, že hosté ani jednu nevyužili, v té druhé dokonce inkasovali. Leoše Čermáka ve vyložené šanci fauloval Jan Rutta, za což rozhodčí ve 28. minutě nařídil trestné střílení. Brněnský kapitán nabízenou šancí nepohrdl a přesným bekhendovým zakončení vyrovnal stav zápasu. Domácí měli po vyrovnávacím gólu znovu navrch, navíc si zahráli dvě početní převahy, znovu jim však nevycházela koncovka. V bouřlivé atmosféře Raškovu šanci vychytal Kristan, následně Čermák pálil z pravého kruhu nad bránu a když na konci třetiny slovinský brankář ve službách Chomutova vychytal i Káňovu šanci z pravého kruhu, odcházela obě mužstva do kabin za nerozhodného stavu.

Nejvíce událostí přinesla vypjatá třetí třetina, při níž rozhodčí rozdali množství trestů. Nejprve získali možnost početní převahy hosté, ale svou příležitost nevyužili. Po vyhrocených momentech vyloučil rozhodčí postupně dva hráče Chomutova a domácí měli možnost početní převahy o dvou mužích. Ve 44. minutě ji proměnil Hynek Zohorna, který se po střele Kováčika nejlépe zorientoval ve skrumáží před Kristanem. Rozhození hosté poté hráli další oslabení tři na pět a znovu inkasovali. Na začátku 45. minuty zakončoval kombinaci na jeden dotek z mezikruží Trška, jeho projektil vyrazil Kristan před sebe do míst, kde se nacházel Rastislav Špirko, jenž bekhendem pohotově prostřelil brankáře Chomutova. Zdálo se, že domácí budou utkání pohodlně kontrolovat, jenomže poté Tomáš Malec za bránou fauloval Dominika Tejnora, za což obdržel trest pět minut plus do konce utkání. Pirátům se v dlouhé početní převaze povedlo jednou prosadit. Po souhře se svým vrstevníkem a jmenovcem Davidem Kämpfem se trefil David Kaše, jehož první střelecký pokus ještě Čiliak eliminoval, na následnou dorážku už byl ovšem krátký. Vladimír Růžička dvě minuty před koncem třetí části odvolal brankáře a chomutovská šestice sevřela brněnskou pětici pod tlak. Čiliak s pomocí obrany všechny střelecké pokusy zneškodnil, a domácí tak udrželi nejtěsnější možný rozdíl.

KOM Kamil Pokorný: Byl to vynikající zápas před vynikajícím publikem. Mužstvo dřelo do úmoru a vítězství si sloužilo. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale sráží nás jejich nevyužívání. Během zápasu jsme na chvíli padli do deprese, utkání jsme ale rozhodli využitím přesilovek pět na tři. Jsme rádi, že se bude hrát i zítra.
CHM Vladimír Růžička: Naši hráči předvedli výborný výkon. Zápas byl hodně dobrý. Přijeli jsme s taktikou bránit, což se nám dařilo.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně