Kometa v historicky nejmladší sestavě zvládla první zápas přípravy a bere výhru

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 5. Přibyl (Kristl), 56. Kristl (Kadlec) – 4. Raška (Vondráček), 22. Nečas (Havránek, Trška), 38. Mrázek (Havránek). Rozhodčí: Blecha, Pokorný. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2340. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda (30. Jekel) – Zdráhal, Bartejs, Čejka (C), Schejbal, Wasserbauer Jiří, Kovář, Kubeš, Kupčík, Hort - Petelin, Milfait, Zohorna R., Motloch, Huňa, Psota, Paták, Kristl, Pokorný, Přibyl, Kadlec, Stehlík, Všetečka.
HC Kometa Brno: Dostál – Malec, Trška, Mikyska, Koch, Král, Zábranský, Furch - Dočekal, Zohorna H., Vondráček (C), Káňa, Raška, Haščák, Havránek, Nečas, Novák, Mrázek, Mlynář, Dostálek, Škvrně.

B r n o – Ještě nikdy neměl hlavní tým Komety v zápase takhle mladé mužstvo. Historicky nejmladší sestava brněnského celku vyrazila k prvnímu přípravnému utkání do Třebíče a odehrála ho na výbornou. Věkový průměr brněnského celku byl 20,7. Tento celek si postupně dvakrát vytvořil náskok, o který nakonec i díky dobré práci teprve šestnáctiletého reprezentačního brankáře Lukáše Dostála, nejmladšího hráče na hřišti, nepřišel. Dvěma asistencemi se blýskl Tomáš Havránek, jenž si v minulé sezóně připsal první start v seniorské extralize. Českou republiku budou v kategorii U17 reprezentovat Libor Zábranský a Lukáš Dostál, v dresu národní osmnáctky pojedou do Břeclavi Filip Král, Dalimil Mikyska, Marek Škvrně, Martin Nečas a Matěj Novák. Ti všichni hájili barvy Komety mezi muži!

Začátek duelu obstarala rozlučka Rostislava Maleny, jenž se loučil s kariérou. Poté se začalo hrát před domácí brankou, Kometa si začala vytvářet šance.

Zblokovanou střelu Hynka Zohorny ukryl Svoboda v lapačce. Po Vondráčkově průniku se zmocnil na kruhu puku Adam Raška a bekhendem po zemi ho poslal pod betonem třebíčského brankáře za brankovou čáru – 0:1. Třebíčští záhy odpověděli – Kristl pobídl ke skórování Milana Přibyla, který střelou k tyči z mezikruží vyrovnal. Z první pálil na Svobodu Káňa. Dočekalovu střelu schoval třebíčský brankář do lapačky. Po akci Kocha se musel natáhnout Svoboda. Třebíč šla navíc do čtyř, Králova střela však neměla gólové parametry. Vondráček po pohledné souhře první formace přestřelil. K zakončení se dostal Škvrně. Zohorna Svobodu z bezprostřední blízkosti nepřekonal. Po vyloučení Haščáka si zahráli přesilovou hru také domácí, Milfaitovu ránu po minutovém zámku Dostál vyrazil. Zdráhal i Čejka mířili mimo. Moc nechybělo Luku Petelinovi.

Ihned po buly pálil Kristl, z protiútoku skóroval ovšem mladý talent Martin Nečas, když projel podél mantinelu a z mezikruží zamířil mezi betony brankáře domácích. První gól v Kometě v jeho sedmnácti letech. Poté hrozil Hynek Zohorna, který se ale k zakončení nedostal, střelu Kocha našel Svoboda v náruči. Tvrdou ránu, ale nad branku, vyslal Stehlík. Radim Zohorna po bekhendovém blafáku nedokázal zvednout kotouč. Raška byl v úniku zastaven dvěma hráči nedovoleně, následovalo vyloučení i samostatný nájezd. Ten se Raškovi však příliš nepovedl, neboť ho Svoboda vybruslil. V následující přesilové hře hostů musel předvést třebíčský brankář hned po osmi vteřinách další důležitý zákrok lapačkou.

V polovině utkání došlo ke střídání brankářů, do branky domácích nastoupil Pavel Jekel. Toho prověřil na uvítanou od modré Král. Z první pálil Pokorný, Dostál však betonem vyrazil a poradil si i s dorážkou Schejbala. Ve vlastním oslabení vystřelil Dočekal. Kometa se dostala po pohledné souhře tří hráčů do zakončení, gólovou radost jim ovšem znemožnila posunutá branka domácích. Jenže uběhlo jen pár vteřin a Petr Mrázek, osamocený před brankářem, udělal blafák a poslal puk pod břevno – 1:3.

Do zakončení se pral Kristl, po faulu následovala přesilová hra domácích. Do střelecké pozice se dostal Čejka, o kličku na brankáře se pokusil Paták. Další výhodu jednoho hráče v poli získali domácí po vyloučení Nováka, tečovanou střelu Dostál podržel. Havránek z mezikruží branku netrefil. Horácká Slavia přeci jen snížila. Richard Kristl zavezl puk, přihrál do strany Kadlecovi, který mu kotouč nezištně vrátil na střed a třebíčský útočník zamířil z mezikruží pod břevno – 2:3. Domácí zkusili v závěru hru bez brankáře, vzali si time-out, brankový stav se však již nezměnil.

TRE Martin Sobotka: Chtěli jsme ale Kometu potrápit a porazit. V této fázi není výsledek důležitý. Otestovali jsme nové hráče a bylo na nich vidět, že spolu nehráli a nejsou sehraní. Z mého pohledu však utkání splnilo svůj účel. Víme kde nás tlačí chyba, na čem máme zapracovat. Do dalšího utkání máme týden.
KOM Kamil Pokorný: Utkání mělo tempo, atmosféru a bylo vyrovnané. Hráli jsme s mladým mužstvem. Bylo tam devět kluků, z toho osm reprezentantů. Chtěli jsme, aby se v Třebíči předvedli a rozhodně nezklamali. Byla to pro ně navíc obrovská škola.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně