Kometa přetlačila Zlín a jedna výhra ji dělí od postupu do semifinále

HC Kometa Brno - Aukro Berani Zlín

Branky a nahrávky: 18. Dujsík (Čermák, Káňa), 42. Burian (Vondráček, Koreis) – 56. Kotvan (Köhler). Rozhodčí: Hodek, Pešina – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1. Nejlepší hráči utkání: Leoš Čermák - Oldřich Kotvan. Stav série: 3:2
HC Kometa Brno: Čiliak – Kováčik, Ptáček, Dujsík, Hanzlík, Malec, Kuboš, Hájek – Ton, V. Němec, Erat – T. Vondráček, Koreis, Burian – Káňa, Čermák (C), Honejsek – Mrázek, Ostřížek, Dočekal.
Aukro Berani Zlín: Kašík – Valenta Marušák, Žižka, Holík, Urbanec, Kotvan, Stuchlík – Veselý, Čajánek (C), Ondráček – Kubiš, Leška, J. Svoboda – Říčka, Vlach, Holík – Köhler, Sedláček, Okál.

B r n o – Výrazný krok směrem k postupu mezi čtyři nejlepší týmy letošní extraligové sezony udělali hokejisté brněnské Komety. V pátém utkání si na domácím ledě poradili se Zlínem v poměru 2:1 a celkově vedou 3:2 na zápasy. Brnu vystřelili výhru svými trefami Tomáš Dujsík a Vilém Burian. Hostům se povedlo vstřelit kontaktní branku v 56. minutě. Vyrovnání už dobře chytající Marek Čiliak v bráně Komety nedopustil.

Úvodní třetina pátého čtvrtfinále přinesla hodně svižný hokej z obou stran. Oba brankáři museli být v pernamenci hned od úvodních minut. Ve čtvrté minutě se činil brněnský gólman Marek Čiliak, který vytasil důležité zákroky proti Ondráčkovi a následně Čajánkovi. V deváté minutě se předvedl zase Libor Kašík v bráně Zlína, když vychytal tváří v tvář Honejska. Do samostatného úniku se dostal i hráč hostující týmu, v jedenácté minutě se při přesilové hře prosmýkl přes obranu Komety Jakub Svoboda a svůj brejk zakončil střelou mířenou do horní poloviny brány, což Čiliak vystihl a vytasil parádní zákrok lapačku. V šestnácté minutě byl vyloučen domácí Tomáš Dujsík. Nejen, že se Zlínu přesilová hra vůbec nepovedla, ale vzápětí hosté poprvé inkasovali. V čase 17:46 DRFG Arenu rozradostnil Tomáš Dujsík , jehož uvolnil do samostatného úniku Leoš Čermák. Obránce Komety zamířil neomylně pod vyrážečku zlínského gólmana a otevřel skóre utkání.

Druhé dějství patřilo domácímu celku, na ukazateli skóre se však převaha Komety neprojevila. Ráz třetiny určily první minuty, ve kterých hráli svěřenci Vladimíra Kýhose přesilovou hru. Na konci 22. minuty vjel do útočného pásma Leoš Čermák a svou střelou orazítkoval tyčku Kašíkovy brány, puk se odrazil na Hanzlíka, jenž nebezpečně dorážel, kotouč ale za záda ležícího zlínského gólmana neprošel. Další vyloženou šanci si modrobílí vytvořili opět při přesilové hře. Němec z otočky a následně ani Ton ale dobře chytajícího Kašíka nepřekonali. Ve 33. minutě poté svou šanci nepřetavil v uklidňující branku Dočekal, ani následně Ostřížek. Ve 38. minutě se při vlastním oslabení málem utrhl do samostatného úniku Martin Dočekal, ovšem Kašík včasným výjezdem z brány téměř až k modré čáře rodící se šanci nedopustil. Hosté hrozili především na samotném konci druhé periody, jistého Čiliaka ovšem neprostřelili.

Úvod třetí třetiny vyšel Kometě na jedničku. V přečíslení dva na jednoho nahrál Tomáš Vondráček ve 42. minutě kotouč bekhendem ideálně na Viléma Buriana , který střelou z voleje prostřelil Kašíka. Následně mohli jít modrobílí do trháku. Přes minutu trvající přesilovou hru pět na tří však domácí nevyužili. Ve 49. dostali možnost přesilové hry hostující hokejisté. Ta však netrvala dlouho, protože na konci 50. minuty se provinil nedovoleným bráněním Petr Čajánek. V 53. minutě se v dobré střelecké pozici ocitl Vilém Burian, jehož šanci zhatil včasným obranným zákrokem jeden z hráčů Zlína. O minutu později sestřelil Zdeněk Okál nevybíravě u mantinelu Kováčíka. Rozhodčí mu za úder do oblasti hlavy a krku udělili dvouminutový trest ve hře a také desetiminutový osobní trest . V této fázi hry tekly emoce proudem. Desetiminutový osobní trest udělili rozhodčí rovněž Petru Čajánkovi.

Hosté ovšem neskládali zbraně a nakonec se dočkali kontaktní branky. V 56. minutě se hostům povedlo vybojovat u mantinelu kotouč, střílející Köhler ještě Čiliaka nepřekonal, následně se puk odrazil na Oldřicha Kotvana , který se nemýlil a umazal nulu na kontě slovenského gólmana Komety. V 57. minutě se před Kašíkem ocitl Dočekal, kotouč mezi betony zlínského gólmana nepropasíroval. Domácí však nakonec neproměněné šance mrzet nemusely. Hosté si vytvořili do konce zápasu už jen jednu zajímavější šanci, když Vlachův pokus zpoza kruhů polapil Čiliak. Modrobílí přečkali i závěrečný tlak hostujícího týmu a připsali si důležitou výhru.

KOM Vladimír Kýhos Zlín měl lepší vstup do zápasu. Byli jsme rádi že jsme neinkasovali. Ve druhé třetině jsme měli navrch zase my, vytvořili si šance, ale nevyužili je. Za stavu 2:0 se nám nepovedla proměnit přesilová hra pět na tři, dostali jsme gól a bylo z toho zbytečně drama. Jinak bych chtěl mužstvu poděkovat. Dnes to byl ubojovaný výkon, hráči tam nechali všechno.
ZLN Rostislav Vlach: Myslím, že zápas rozhodla první třetina. Měli jsme tři vyložené šance, které jsme ovšem nevyužili. Kdybychom je proměnili, zápas by měl zřejmě jiný vývoj. Na konci třetiny jsme naopak inkasovali. Soupeře už jsme nedokázali dotáhnout. Utkání jinak bylo vyrovnané a rozhodl i kousek štěstí.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně