.

Kometa před repre pauzou porazila Mladou Boleslav, Süss si užil gólovou premiéru v extralize

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 5. Mallet (R. Zohorna), 16. Süss (Vincour), 19. R. Zohorna (O. Němec), 40. Vincour (M. Erat, J. Krejčík) – 36. Orsava (P. Musil, Eminger). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7072. Střely na branku: 26:22. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1. Hráči utkání: Radim Zohorna - Jan Hanzlík.
HC Kometa Brno: Čiliak – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Bartejs, Štencel, L. Vágner – Zaťovič (A), Nečas, M. Erat (A) – Mallet, R. Zohorna, H. Zohorna – Horký, L. Čermák (C), Vincour – Dočekal, Süss, T. Svoboda.
BK Mladá Boleslav: Maxwell – Hanzlík (C), Kurka, Němeček, Eminger, Kotvan, Knot, Hrdinka – Urban, P. Holík, Orsava – Lenc (A), P. Musil, Pabiška – Pacovský, V. Němec, T. Knotek – Martin Procházka, Najman, L. Volf.

B r n o – V posledním zápase před reprezentační pauzou hostila Kometa na domácím ledě Mladou Boleslav. Duel se lámal již v první třetině, kdy se Brnu povedlo vstřelit tři branky. O jednu z nich se navíc postaral extraligový nováček - Jan Súss, který v úterním zápase Ligy mistrů vstřelil hatrrick. Kometě se ještě na konci druhé třetiny povedlo využít přesilovku. Brno po výhře 4:1 dokráčelo ke třem bodům.

Kometa vstoupila do utkání jako tajfun. Ihned ukázala, že chce být pánem na ledě a vynutila si tlak. Na první branku se nečekalo dlouho, na začátku páté minuty vyhrál souboj u mantinelu Radim Zohorna, puk poslal mezi kruhy na Alexe Malleta, jehož prudká střela zapadla do Maxwellovy brány - 1:0. Další možnost na skórování měli Hynek Zohorna s Michalem Barinkou, americký reprezentant byl ale proti.

Na Čiliaka šlo také několik pokusů, například od Vojtěcha Němce a Lukáše Pabišky, který pořádně protáhl slovenského brankáře. Na konci šestnácté minuty bylo v DRFG Areně znovu veselo. Po hattricku z Ligy mistrů si úvodní branku v extralize připsal osmnáctiletý Jan Süss. Ve svém prvním zápase v nejvyšší soutěže ukázal dravost v souboji, protáhl se přes obránce a jeho typickým zakončením bekhendem poslal kotouč do boleslavské klece - 2:0. V samotném závěru třetiny se Brňané dočkali dalšího gólu. Ondřej Němec vystřelil na Maxwella, tomu puk vypadl před sebe a důrazný Radim Zohorna jej procedil do sítě - 3:0.

Momentka z utkání Kometa - Mladá Boleslav. Foto: Ivo Dostál.

I druhá třetina nabídla solidní přísun šancí, ale k vidění byly "jen" dva góly. O snížení se postaral čtyři minuty před druhou sirénou Jakub Orsava, který unikl brněnské obraně a svižnou střelou na zadní tyč překonal Čiliaka. První přesilovku zápasu viděli fanoušci až necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny. Za vysokou hůl šel na trestnou Pabiška a domácí toho dokázali využít. Střelu Krejčíka dokázala do sítě dopravit nohou Tomáš Vincour. Po konzultaci s videorozhodčím byla branka uznána, úmysl v tom nebyl.

Třetí část Kometa kontrolovala z obrany, nikam se nehnala a čekala na chyby soupeře. Několik střel dokázal Maxwell pochytat stejně jako jeho protějšek Čiliak v brněnském oslabení. Více se už do konce duelu nestalo, Kometa před repre pauzou získala zaslouženě tři body.

KOM Kamil Pokorný: První třetinu jsme odehráli výborně a byli v ní gólově produktivní. Ve druhé třetině se hra srovnala, soupeř hrozil dlouhými přihrávkami a měl šance. Pro nás byl hrozně důležitý na 4:1 v přesilovce, který nám dodal klid do třetí třetiny. Velké poděkování patří hráčům a skvělým divákům, kteří nás hnali od začátku až do konce zápasu.
MBL Viktor Ujčík: Utkání se nám hrubě nepovedlo. Chtěli jsme vstoupit do zápasu aktivně a zodpovedně, ale to se nestalo. Ráz zápasu učinila naše individuální chyba při prvním gólu. Druhý byl z pohledu domácích pěkný, musím smeknout před mladým Süssem, kterému ke krásné akci gratuluji. Kometa je silný tým, vedla už 3:0, to už se pak těžko otáčí. Druhá třetina nebyla z naší strany špatná, ale víc jak jeden gól jsme vytěžit nedokázali.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně