Kometa neporazila Vítkovice ani na šestý pokus, tři body putují do Ostravy

HC Kometa Brno - HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 9. J. Káňa (J. Hruška, Kuboš), 15. T. Vondráček (Mrázek, H. Zohorna) – 29. Szturc (Strapáč, Pastor), 44. Kucsera (Pastor, Kolouch), 58. Burger. Rozhodčí: Pešina, Horák - Kis, Lučan. Vyloučení: 4:6, navíc Balán 10 min. OT + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 25:26. Průběh utkání: 2:0, 2:3. Hráči zápasu: Jan Káňa - Lukáš Kucsera.
HC Kometa Brno: Čiliak – Kaberle, Spang, Hanzlík, Kováčik, Malec, Kuboš, Dujsík – J. Káňa II., J. Hruška, V. Němec – Mrázek, H. Zohorna, Vondráček – Burian, Čermák (C), Svoboda – Raška, Dočekal, R. Zohorna.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš - Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Pastor, Kovář, Klok – Szturc, Strapáč, Olesz – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger (C), Balán, Zdráhal – Gřeš, Hlinka, J. Káňa I.

B r n o – Na dlouhou dobu poslední zápas odehráli hokejisté brněnské Komety před svým vlastním publikem. Hostem byly Vítkovice, které předešlých pět vzájemných duelů dokázaly vyhrát. Dlouho to vypadalo, že si tentokrát Kometa s houževnatým soupeřem poradí, jenže opak byl pravdou. Ostravané dokázali nepříznivý výsledek 0:2 otočit na 3:2 a vezou do Ostravy tři body. Tým Aloise Hadamczika tak poprvé v letošní sezóně doma nebodoval.

Začátek zápasu byl z obou stran hodně opatrný, celky se dostávaly do tempa velmi pozvolna. Vítkovice začaly startovat své motory ve své přesilovce, kdy na trestné seděl Mrázek, ale Čiliak neměl mnoho práce. Na druhé straně se dostal do vůbec první větší šance duelu útočník Komety Jan Káňa a jeho překvapivá střela z pravé strany překonala nic netušícího Dolejše - 1:0. V patnácté minutě bylo pro Brno ještě lépe, Mrázek parádně našel Tomáše Vondráčka, kterému stačilo doklepnout touš do vítkovické klece - 2:0.

Druhá třetina začala obrovskou šancí Komety, která zahrozila Kaberlem a tečujícím Hruškou, který trefil tyč Dolejšovy brány. Vítkovice se dostaly do hry až těsně před polovinou utkání. Nejprve nebezpečně pálil Strapáč, Čiliak ještě dokázal zasáhnout. Nicméně o pár chvil později si mezi kruhy najel Roman Szturc a střelou přes brněnského beka překonal domácího gólmana - 2:1. V závěru periody měl ještě dobrou šanci Tomáš Svoboda, ale Dolejš se překvapit nenechal.

Třetí část odstartovali lépe hosté, Burger pálil a slovenský brankář si připsal výborný zákrok. Jenže o chvíli později bylo již srovnáno. Lukáš Kucsera napřáhl z pravého kruhu a krásnou pumelicí vymetl Čiliakovu svatyni - 2:2. Pro Brno mohlo být vzápětí ještě hůř, Vandas totiž z dobré pozice trefil tyč. Kometa se nedostávala do potřebného tempa, přesto si vytvořila slibné příležitosti. Mrázek dostal pobídku od Vondráčka, ale Dolejše nepřekonal, což se pár sekund později nepovedlo ani Svobodovi s Hruškou.

Vítkovice porazily Kometu celkem pětkrát v řadě a podařilo se jim to i pošesté. Dvě minuty před koncem třetiny unikl Spangovi kapitán Jiří Burger a poslal kotouč Čiliakovi mezi betony - 2:3. Kometa to zkoušela v šesti, závěrečná snaha o vyrovnání však nepřinesla kýžené ovoce. Kometa tak i pošesté podlehla ostravskému týmu, tentokrát 2:3 a poprvé tak doma vyšla bodově naprázdno.

KOM Kamil Pokorný: Vstoupili jsme výborně do zápasu, hnali nás diváci, byli jsme aktivní a měli utkání skvěle rozehrané. Srazili nás paradoxně naše přesilové hry, které nám dnes vůbec nešly. Moc jsme kombinovali a vůbec nestříleli. Jinak to bylo vyrovnané utkání, bohužel po jedné chybě na modré čáře nemáme ani bod. Chybí nám pět hráčů základní sestavy a bylo trochu vidět, že jsme občas tahali za kratší konec.
VIT Jakub Petr: Bylo to vyrovnané utkání na obou stranách. Měli jsme špatný vstup do třetiny, máme mladé mužstvo, kterému chybělo nasazení. Pak jsme se zlepšili, dva góly jsme dali díky zlepšenému pohybu. Celkově jsme byli o něco šťastnější, naopak s Hradcem jsme měli smůlu. Dnes jsme si došli pro zlaté body, které se z Brna moc často nevozí.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně