.

Kletba zlomena po 819 dnech! Kometa doma porazila Vítkovice a zlomila černou sérii

HC Kometa Brno - HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 9. Vondráček (Kuboš, Špirko), 21. Hruška (Ton, Burian), 28. Dočekal (Vondráček, Koreis), 29. Špirko (Káňa, Kuboš), 33. Hruška (Ton, Kaberle) – 14. Balán (Štencel, Vandas), 56. Hovorka (Štencel). Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7564. Střely na branku: 26:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Kaberle, Koch, Kozák, Kuboš, Malec, Dujsík, Trška – Burian, Hruška (C), Ton, Káňa, Němec, Špirko, H. Zohorna, Koreis, Vondráček, Raška, Dočekal, R. Zohorna.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš (od 34. Kantor) – Kudělka, Čerešňák, Philipp, Štencel, Štich, Sloboda, Pastor – Szturc, Hlinka, Olesz, Kafka, Balán, Vandas, Hovorka, Burger (C), Zdráhal, Gřeš, Kolouch, Strapáč.

B r n o – Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika zvládli důležitý duel v boji o play-off a připisují si po pěti zápasech tři body. O výsledku rozhodla modrobílá družina v prostředním dějství, kdy se brněnští střelci trefili za Dolejšova záda hned čtyřikrát. Vítkovice po dlouhé době odjíždějí z Brna s prázdnou.

Brňané předvedli nástup do utkání, jaký si fanoušci přáli. Hned ve třetí minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, ve které ukázali, že dnes chtějí získat všechny body. Ve velké šanci se ocitl výborně hrající Káňa, sám na brankovišti, tísněn vítkovickými obránci, však nedokázal překonat Daniela Dolejše. To se povedlo až v deváté minutě Tomáši Vondráčkovi. Hráč s pětkou na dresu nastavil hokejku přesně do dráhy střely Petra Kuboše a puk si našel cestu podél pravé tyče vítkovické klece až za brankovou čáru.

Hosté dokázali odpovědět o pět minut později z podobné situace. Štencel poslal černou pryž směr Vejmelkova svatyně, kde stál připravený Stanislav Balán a usměrnil puk do míst, kam, bohužel pro domácí fanoušky, mladý brněnský gólman už nedosáhl. Aktivněji působili svěřenci Aloise Hadamczika, nicméně další branku se jim přidat nepovedlo a oba soupeři šli do kabin za nerozhodného stavu.

Prostřední část nabídla příznivcům brněnských barev hokej z říše snů. Vše načal již v jednadvacáté minutě brněnský kapitán Jan Hruška, který zpoza brány poslal kotouč do sítě o Dolejšova záda a brněnská DRFG Aréna podruhé vybuchla radostí. O pár minut později měl obrovskou šanci na své hokejce hostující Vandas, Vejmelka si ale s jeho tečí poradil, což nejspíše ještě více nabudilo brněnské střelce. Nejprve Martin Dočekal skrytou střelou zvyšoval na 3:1, aby o necelé dvě minuty později předvedl parádní individuální akci slovenský štírek Rastislav Špirko a poslal Kometu do třígólového vedení.

Brankové hody zakončil opět elitní snajpr Jihomoravanů Jan Hruška, který se dostal po střele podruhé ke kotouči, vykoupal Daniela Dolejše, poslal puk pod horní tyč a tím i vítkovického gólmana na střídačku. Do brankoviště Ostravanů se postavil od 34. minuty Pavel Kantor. Svěřenci trenérů Petra se Svozilem mohli upravit nepříznivý stav v nabídnuté, čtyři minuty dlouhé, početní převaze, nicméně domácí hýřili sebevědomím a nedovolili Vítkovicím dostat se ke gólovému zakončení.

Poslední třetina nabídla hokej nahoru dolů, avšak branek pomálu. Z jediné se nakonec radovali hosté. Snížení z hokejek ostravských hráčů přišlo až v závěru celého utkání, kdy aktivně hrající Marek Hovorka dopravil puk záhadným způsobem do brány a pečetil stav zápasu na konečných 5:2. Hokejisté Komety v domácím prostředí vítězí nad Vítkovicemi poprvé od 1. 11. 2013 a připisují si nesmírně cenné tři body na své konto.

KOM Kamil Pokorný: My jsme dnes hráli na krev, byl to psychicky náročný zápas. Vynikající byli i diváci, kteří nás přišli podpořit i na ranní rozbruslení. Hala žila, i když jsme inkasovali gól na 1:1. Důležitý okamžik bylo ubránění čtyřminutového oslabení, neskutečná bojovnost a obětavost kluků na ledě a pak už jsme si za stavu 5:1 výsledek pohlídali. Myslím, že jsme si vítězství zasloužili.
VIT Jakub Petr: Já budu stručný. Kometa celý zápas jasně dominovala. Stěžejní moment zápasu byl gól Jana Hrušky, který to provedl šikovně. Následovaly další góly do naší sítě, v tu chvíli jsme byli pod velkým tlakem a vznikly z toho brankové situace po krásných kombinacích. Sice jsme měli nějaké šance, ale nedokázali je využít. Kometa byla většinu utkání lepší a vyhrála zaslouženě.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně