Starší dorost přišel v Olomouci o body půl minuty před koncem

HC Olomouc - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 48. Beták (Augustin, Konečný), 52. Fibrich (Hradil), 60. Jergl A. (Ostřanský, Peštuka) – 4. Kusko (Sedlák, Beneš), 54. Beneš (Kusko, Sedlák) Rozhodčí: Klimecký – Dučák, Poláček. Vyloučení: 7:4, navíc TS pro Brno. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 28:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC Olomouc: Řoutil – Vrabel, Brančík, Ziegler (C), Beták, Hánl, Paksi, Jergl A., Majer, Rašner, Fibrich, Pšeja, Brandýs J., Konečný M., Ostřanský, Hradil, Bauer, Nesvadba, Augustin, Nedopil, Peštuka.
HC Kometa Brno: Jekel – Zbořil Jakub, Štancl, Vlček, Vojáček, Sedlák (C), Vágner – Vaverka, Král, Raška, Mrázek, Jenyš, Kusko, Grünwald, Beneš, Kovářů, Chudý.

O l o m o u c – Díky odloženému utkání se Zlínem dnes absolvovali starší dorostenci Komety první zápas sezóny 2011/2012 na Hané. Brno dlouhou dobu pomýšlelo na všechny tři body. Až do 49. minuty totiž vedlo 0:1. Jenže Olomouc skóre zvládla otočit, přičemž smrtelnou a zároveň rozhodující branku vsítila za nerozhodného stavu 29 vteřin před koncem utkání.

Hned úvodní minuty zápasu nabídly zajímavou podívanou. Ve třetí minutě zastavil unikajícího Ondřeje Kovářů nedovoleně Paksi, tudíž hlavní rozhodčí nařídil nekompromisně trestné střílení. Sám postižený ale v této disciplíně zklamal.

Náladu mu ale zlepšili o několik desítek sekund později jeho spoluhráči. Silvester Kusko využil zaváhání domácí defenzivy, když v přečíslení dvou proti jednomu dopravil po Sedlákově příhře kotouč do olomoucké svatyně.

Vedení mohl navýšit Raška, který ale při samostatném úniku v početní nevýhodě vyhořel při zakončení. Olomouc byla v první části celkem neškodná, takže do šaten se šlo za jednobrankového vedení Brna.

Prostřední dějství až na jednu vyloženou šanci na každé straně toho moc nenabídlo. Nejdříve jen těsně minul domácí klec Grünwald, vyrovnání později odmítl Augustin, který sám před Jekelem trefil jen hostujícího gólmana.

V závěrečné třetině museli Hanáci přežít několik oslabení, aby se poté mohli dočkat vyrovnání. Po skrumáži před brněnskou klecí trefil ve vzduchu touš baseballovým úderem Šimon Beták, který ho tak nasměroval mezi tři tyče.

Poté mohla Kometa opět strhnout vedení na svou stranu, ale i když se Ondřeji Kovářů podařilo propálit Řoutila, tak puk se odklouzal mimo nebezpečí. Naopak Olomouc se o chvíli později prosadila. Tvrdá rána Josefa Fibricha z pravého kruhu proletěla Jekelovi mezi tělem a tyčí.

K vyrovnání pomohl Brnu domácí brankář Řoutil, který neudržel nahození Filipa Beneše, a i když se všemožně snažil zastavit kotouč, tak ten si to k jeho smůle namířil do olomoucké svatyně.

Tři body ale domácím nakonec půl minuty před koncem vystřelil Aleš Jergl, který i pod tlakem dokázal udělat brněnskému gólmanovi kličku, a poté zavěsil touš pod víko. Olomouc si tedy i v druhém zápase připsala plnou výhru, Kometa, pro kterou to byl úvodní duel sezóny, odjela domů s prázdnou.

OLO Luděk Konopčík: S výsledkem jsme spokojeni. Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas. První třetina nebyla tak špatná, ve druhé dvacetiminutovce nás soupeř začal přebruslovat, nevydařila se nám. Ve třetí části jsme silnou vůlí a zarputilostí dokázali zápas dovést do vítězného konce. Po dvou zápasech máme plný počet bodů. Chceme tu vítěznou šňůru natáhnout, získávat pravidelně body, aby z toho měli kluci radost a abychom neměli nějaké záchranářské problémy.
KOM Jan Konečný: Dnes jsme měli chuť zápas vyhrát, ale neproměňování šancí byl náš kámen úrazu. Málo jsme se tlačili do brány, chyběl důraz, netrefovali jsme soupeřovu branku. Bohužel, zápas jsme vyrovnali na 2:2, mohli jsme získat alespoň bod. Ale utkání jsme nechali rozhodnout naší školáckou chybou. Musíme zapracovat na koncovce a na větší agresivitě. Jsme zklamaní.