Zápasy mládežnických kategorií pro novou sezónu odtajněny

B r n o – Jsme zhruba v polovině červencového měsíce a pomalu se nám začíná rýsovat struktura nadcházející sezóny mládežnických soutěží. Rozpis utkání je již znám u nejvyšší hokejové soutěže juniorů a starších i mladších dorostenců. Již v tuto chvíli je zcela jasné, že se bude na co dívat, a to od samého začátku extraligového ročníku. Buďte u toho i vy a podpořte modrobílé mládežnické kategorie v bojích o nejcennější kovy.

Juniorka odstartuje proti celku Vítkovic

Modrobílí junioři začnou sezónu 2016/2017 druhý zářijový den, a to stejně jako v loňském roce proti mužstvu z Vítkovic. V předešlé sezóně měli Brňané s tímto hokejovým celkem nerozhodnou bilanci dvou výher a dvou proher. Uvidíme, jak se jim bude dařit nyní. Základní část nejvyšší hokejové soutěže juniorů nabídne celkem čtyřiačtyřicet utkání, přičemž oponovat modrobílému celku budou na ledové ploše hokejisté Vítkovic, Třince, jihlavské Dukly, Zlína, Olomouce, Slavie, Kladna, Litvínova, Chomutova, Českých Budějovic, pražské Sparty, Pardubic, Mountfieldu, Mladé Boleslavi, Liberce, Karlových Varů a Plzně. Proti první pětici týmů se Brňané postaví v základní části hned čtyřikrát, s ostatními soupeři se pak střetnou ve dvou soubojích.

Budou i letos modrobílé naděje stejně jako v sezóně předchozí bojovat o nejvyšší mety? Foto: Martin Kocourek.

Starší dorostenci budou v premiéře nové sezóny hostit Jihlavu

Starší dorostenci přivítají novou sezónu ve stejný den jako jejich o rok starší kategorie, nicméně na domácí ledové ploše, kde se utkají s hokejisty Jihlavy. Skupina „Východ“, do které je brněnský celek zařazen, nabídne kromě Jihlavy i další kvalitní týmy jako třinecké oceláře, Vsetín, Zlín, Havířov, Vítkovice a Olomouc. Základní část RAKO extraligy staršího dorostu bude skýtat celkem osmadvacet kol a stejně jako v juniorské kategorii se modrobílé naděje postaví proti každému ze soupeřů čtyřikrát. Poté bude následovat nadstavbová část.

Mladší dorost vyzve na souboj České Budějovice

Nejmladší dorostenecká kategorie odstartuje v nadcházející sezóně zápasem proti jihočeskému celku Českých Budějovic, a to od osmnácti hodin v brněnské DRFG Aréně. Po první etapu soutěže ve skupině „Střed“ budou modrobílým nadějím soupeři již zmíněné Budějovice, jihlavská Dukla, Žďár nad Sázavou, Mladá Boleslav, Mountfield HK, Liberec, Pardubice, pražská Slavia a Tábor. Proti těmto celkům se Brňané postaví tváří v tvář dvakrát. Následující částí soutěže bude nadstavbová část.

Rozlosování juniorů ZDE.
Rozlosování staršího dorostu ZDE.
Rozlosování mladšího dorostu ZDE.