V Lize mistrů poznáme sílu našeho týmu, předpokládá Martin Zaťovič

B r n o – Ačkoliv ho v uplynulé sezóně přibrzdilo zranění ruky, stihl se vrátit, aby pomohl týmu v tažení za Masarykovým pohárem. Nyní se Martin Zaťovič připravuje na další misi v brněnské Kometě. „Loni to bylo náročné, teď to bude úplně stejné. Nemáme se za co schovávat, jsme mistři a každý se na nás bude připravovat,“ říká dvaatřicetiletý útočník, jenž se stejně jako celý tým chystá na nový ročník Tipsport extraligy. A přemýšlí nad zápasy Ligy mistrů, která Brňany prověří už v srpnu.

Zvykl si absolvovat suchou část přípravy individuálně. Ví, co potřebuje, má zkušenosti. „Takhle mi to vyhovuje. Mám svého trenéra v Přerově, který zároveň vede i tamní A-tým. Všechno jsou to v podstatě kruhové tréninky a cvičení zaměřená na rychlost,“ vypráví Zaťovič. „Občas se připojím k přerovskému mužstvu, když dělají něco skupinově, nebo něco, co dané cvičení vyžaduje.“

Účastník třech mistrovství světa ví, že úloha obhájce titulu s sebou ponese v příští sezóně zvýšený tlak. Sám pamatuje období po oslavách zlatých medailí v Karlových Varech, které v dalším ročníku skončily pod čarou play-off. „Na druhou stranu už letos se každý speciálně připravoval na Kometu, měl delší sezení u videa. Těším se na to, mám rád těžké zápasy,“ usmívá se. „Je hodně důležité, že se kádr příliš nezměnil. Když se po nějakém úspěchu nebo neúspěchu celý vymění, vždy trvá, než si zase všechno sedne. Věřím, že nebudeme optimální složení hledat dlouho a všechno bude v pohodě.“

Martin Zaťovič loni posílil Kometu z ruského Togliatti. Nyní jej čeká druhý ročník v modrobílém dresu. Foto: Michal Eger.

Ještě než v září vypuknou extraligové boje, bude Kometa měřit síly na mezinárodním kolbišti. Fanoušci se v Brně mohou premiérově těšit na zápasy Ligy mistrů. Norský Stavanger, finské Kuopio, švédské Malmö. To budou soupeři modrobílých v základní skupině. „S hokejem těchto zemí mám zkušenosti spíše na mezinárodní úrovni, na té klubové moc ne,“ přiznává křídelník Komety. „Sám jsem zvědavý, co soutěž přinese a co od ní čekat. Minimálně to bude ostrá příprava na extraligu, poznáme v ní sílu našeho týmu. Obecně nás čeká náročná sezóna, musíme se na ni nachystat,“ zdůrazňuje útočník, který si v kariéře zahrál už tři finále nejvyšší tuzemské soutěže.

Blížící se období dovolených pro něj letos bude passé. Důvod je jednoduchý, Zaťovičovi čekají další přírůstek do rodiny. „Manželka je těhotná, termín máme v září. Takže cestujeme spíše po Česku, byli jsme například na Dolní Moravě,“ prozrazuje.